کاهش 50 درصدی بیماران کرونایی در قزوین

به گزارش آناسی، خبرنگاران/قزوین سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در حال حاضر نسبت به دو ماه گذشته با کاهش 50 درصدی بیماران بستری در قزوین روبه رو هستیم، با توجه به کاهش بیماران نقاهتگاه به طور کامل جمع آوری شده است.

کاهش 50 درصدی بیماران کرونایی در قزوین

پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا که 31 اردیبهشت در سالن جلسات مدیریت بحران استان قزوین برگزار شد، شرح داد: امروز تاکید سازمان جهانی بهداشت دیگر شعار در خانه بمانیم نیست اما فاصله گذاری اجتماعی را باید رعایت کنیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به بازگشایی ادارات باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم، در حال حاضر برگزاری هر گونه اجتماعات منحل شده است، باید به این نتیجه برسیم که با حفظ فاصله گذاری اجتماعی شرایط مساعد می شود در غیر این صورت شش ماه آینده می تواند موج سخت تری از بیماری را ایجاد کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: شهرستان بوئین زهرا بیشترین آلودگی در سطح روستاها را در استان داشته است، در حالیکه در هفته دوم و سوم اردیبهشت این پیک ها رو به افزایش بود در حال حاضر شاهد کاهش موارد مثبت ابتلا هستیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر نسبت به دو ماه گذشته با کاهش پنجاه درصدی بیماران بستری در قزوین روبه رو هستیم، با توجه به کاهش بیماران نقاهتگاه به طور کامل جمع آوری شده است.

نامدار گفت: بیمارستان صحرایی نیز در حال جمع شدن است، برخی تجهیزات به علت شرایط آب و هوایی دچار مشکلاتی شدند که باید آن ها را تعمیر کنیم.

وی اضافه کرد: درخواست ما تصویب عدم پذیرش بیمار کرونایی در بیمارستان شفا تاکستان و ارجاع این بیماران به مرکز درمان معین شده است، درخواست دیگر ما این است بیمارستان رازی فعلا از چرخه خدمات درمان کرونا خارج نشود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: از بین مبتلایان به بیماری در استان، 48/7 درصد بانوان و حدود 51 درصد آقایان بوده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1125

به "کاهش 50 درصدی بیماران کرونایی در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 50 درصدی بیماران کرونایی در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید