گزارشی ازدستگیری شهردارناحیه 4 منطقه 12 ندارم، باقانون منع بکارگیری بازنشستگان بازی سیاسی نکنیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره امضای میثاق نامه اعضای شورای شهر تهران اضافه کرد: شاید این میثاق نامه به دستم نرسیده که اگر می رسید آن را امضاء می کردم.

گزارشی ازدستگیری شهردارناحیه 4 منطقه 12 ندارم، باقانون منع بکارگیری بازنشستگان بازی سیاسی نکنیم

به گزارش خبرنگاران، محسن هاشمی در حاشیه هشتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به سه دستور جلسه امروز شورای شهر تهران، گفت: الزام شهرداری به احیای زیست شبانه، اصلاح الگوی مصرف و هزینه های شهرداری تهران و تدوین سند فعالیت ای مجاز در پهنه های S و M ، سه دستورکار امروز شورای شهر تهران بود.

وی اضافه کرد: پهنه های S و M، پهنه های کار و فعالیت های خدماتی و تجاری در سطح شهر تهران هستند که کمیسیون معماری در این خصوص برنامه هایی را پیش بینی نموده است. با توجه به اینکه این پهنه ها موجب بروز مشکلاتی در شهر تهران گردیده بود در دستورکار نهاده شد و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز اعتقاد دارد که برای این طرح الزامی وجود ندارد.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای شهر تهران اشاره نمود و گفت: فعالیت های شورای شهر تهران پیچیده است که باید نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم. بعضی فعالیت های اعضای شورا به درستی در این گزارش بیان نشد که موجب اعتراض یکی از اعضا شد. لذا باید این گزارش مجددا مورد آنالیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: وی در خصوص عدم قرار دریافت موضوع زباله های بیمارستانی در دستور کار این جلسه گفت: آیین نامه شورا به شکلی تدوین گردیده که طرح های یک فوریتی در دستور کار قرار گیرد. لذا موضوع زباله های بیمارستانی در دستور کار این جلسه قرار نگرفت و در جلسه آینده مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان و معین تکلیف شهردار تهران، گفت: قطعا این قانون قانون خوبی است، اما نباید قبل از اینکه ابلاغ گردد با آن بازی سیاسی انجام دهیم. موضوع این قانون فقط شهردار تهران نیست و بیش از 1800 مدیر ارشد کشور در شمول این قانون قرار می گیرد. ولی موضوع شهردار تهران از حساسیت بیشتری برخوردار گردیده است که چنین موضوعی باعث بی ثباتی در شهر می گردد لذا باید منتظر بمانیم قانون ابلاغ گردد تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

وی ادامه داد: 18 تا 20 نفر از استانداران نیز در این قانون قرار می گیرند که دولت با روش های خاص خود به دنبال حل این موضوع است. قطعا شورا نیز از این ابزارها استفاده خواهد نمود تا ثبات مدیریت شهری تهران برقرار گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درخصوص دستگیری شهردار ناحیه 4 منطقه 12 نیز گفت: گزارش مکتوبی در این مورد به دست من نرسیده است.

وی در خصوص امضای میثاق نامه ماندن در شورای شهر تهران نیز گفت: شاید این میثاق نامه به دست من نرسیده که اگر می رسید آن را امضاء می کردم.

وی در خصوص مجموعه همشهری نیز گفت: مجلات همشهری موضوع پیچیده ای است و زمانی این روزنامه درآمدزا بود امااز زمانی که به دست دوستان اصولگرای ما افتاد بسیار بزرگ شد و در 12 سال گذشته نیروهای آن بالغ بر هزار و 100 نفر رسید. قیمت مجله ها نیز افزایش پیدا کرد و هر کسی که وارد روزنامه می شد به دنبال ساماندهی بدون تعدیل نیرو بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 45 میلیارد تومان یارانه به روزنامه همشهری داده می گردد امیدواری ما این بود که با حضور آقای حاجی در این مجموعه با توجه به تجربیات گسترده ایشان اقدامات خوبی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گزارشی ازدستگیری شهردارناحیه 4 منطقه 12 ندارم، باقانون منع بکارگیری بازنشستگان بازی سیاسی نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی ازدستگیری شهردارناحیه 4 منطقه 12 ندارم، باقانون منع بکارگیری بازنشستگان بازی سیاسی نکنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید