یارانه چند نفر 26 مهر قطع شد؟

به گزارش آناسی، خبرنگاران: یک خبرگزاری ادعا کرد یارانه نقدی 400 هزار نفر از یارانه بگیران غیرنیازمند از بامداد آدینه و همزمان با واریز یارانه نقدی مهرماه قطع شد و مجموع کسانی که یارانه نقدی شان قطع شده به یک میلیون و 100 هزار نفر رسید.

یارانه چند نفر 26 مهر قطع شد؟

به گزارش آناسی به نقل از خبرگزاری مهر یارانه نقدی 400 هزار نفر از یارانه بگیران غیرنیازمند از بامداد آدینه و همزمان با واریز یارانه نقدی مهرماه قطع شد و مجموع کسانی که یارانه نقدی شان قطع شده به یک میلیون و 100 هزار نفر رسید.

یکصد و چهارمین مرحله یارانه نقدی بامداد آدینه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که در ادامه حذف غیرنیازمندان از لیست یارانه بیگران، یارانه نقدی 100 هزار خانوار که حدود 400 هزار نفر را شامل می گردد از مهرماه قطع شد.

فرایند قطع یارانه نقدی اقشار غیرنیازمند جامعه همزمان با واریز یارانه شهریورماه کلید خورد و در ماه قبل یارانه 162 هزار خانوار معادل حدود 700 هزار نفر قطع شد تا در مجموع طی ماه های شهریور و مهرماه یک میلیون و 100 هزار غیرنیازمند، از فهرست یارانه بگیران حذف شوند.

قرار است در هر ماه گروهی از جامعه که مستحق دریافت یارانه نقدی نیستند، از فهرست یارانه بگیران حذف شوند. بر اساس اطلاعات به دست آمده تمام سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در مهرماه قطع شده، در گروه سه دهک بالایی جامعه قرار دارند.

همچنین بر اساس آنچه که پیش از این اعلام شده بود، قرار است تا انتها سال یارانه نقدی سه دهک بالایی جامعه یعنی دهک های هشتم، نهم و دهم شامل 24 میلیون نفر قطع گردد.

روش ثبت اعتراض

برای تمام خانوارهایی که یارانه نقدی آنها قطع می گردد، پیامک قطع یارانه نقدی با سرشماره YARANEH ارسال می گردد و اگر خود را مستحق دریافت آن می دانند، سرپرست خانوار به همراه یک مدرک شناسایی باید در مرحله اول به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند. پس از مراجعه به دفتر پیشخوان و تکمیل برگه مجوز آنالیز تراکنش های بانکی به دولت، شماره رهگیری برای وی پیامک خواهد شد.

نکته قابل توجه اینکه، 48 ساعت بعد از دریافت پیامک کد رهگیری باید به سامانه https://yaraneh10.mcls.gov.ir مراجعه نمایند و با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری دریافتی از دفتر پیشخوان، تمام اطلاعات و تراکنش های بانکی خانوار را مشاهده نمایند.

سرپرست خانوار در این مرحله و پس از مشاهده تراکنش های بانکی خود اگر اعتراضی به قطع یارانه خود ندارد باید گزینه انصراف از اعتراض و خروج و در صورت اعتراض نیز باید گزینه ثبت اعتراض را انتخاب کند تا پس از آن، اعتراض آنها مورد آنالیز قرار گیرد. در صورت پذیرش ثبت اعتراض خانوار، یارانه نقدی آنها در ماهی که قطع شده، همراه با مرحله بعد به صورت یکجا واریز خواهد شد.

قانونگذار در تبصره 14 قانون بودجه 98 کل کشور، دولت را مکلف به قطع یارانه نقدی غیرنیازمندان نموده است. بر این اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و بر اساس ملاک هایی از جمله استان و محل زندگی، تعداد و ارزش املاک خانوار، ارزش خودرو یا خودروهای خانوار، شغل و سایر پارامترها فهرست خانوارهای غیرنیازمند را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می نماید و این سازمان نیز نسبت به قطع یارانه نقدی این خانوارها اقدام می نماید.

برای پیگیری برقراری یارانه به دستگاه ها مراجعه نکنید

نکته دیگر اینکه، هیچ یک از دستگاه های ذیربط برای برقراری یارانه نقدی خانوارهایی که یارانه آنها قطع شده، جوابگو نخواهند بود، بنابراین در صورت قطع یارانه نقدی باید منتظر پیامک باشید و در غیر این صورت برای پیگیری سوالات خود با شماره 0216369 تماس حاصل کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 560

به "یارانه چند نفر 26 مهر قطع شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه چند نفر 26 مهر قطع شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید