یورونیوز: سیاستمدار ضداسلام هلندی اسلام آورد

به گزارش آناسی، یک نماینده سابق مجلس هلند که پیشتر از افراد نزدیک به خیرت ویلدرس، سیاستمدار اسلام ستیز این کشور به شمار می رفت در کمال شگفتی از گرویدن خود به اسلام اطلاع داد.

یورونیوز: سیاستمدار ضداسلام هلندی اسلام آورد

به گزارش یورونیوز، یورام فان کلاورِن، سیاستمدار چهل ساله و نماینده سابق حزب راست افراطی هلند در تبادل نظر با روزنامه ان ای سی NRC بیان کرد که در حین تحقیقات برای نگارش کتابی بر ضد اسلام به این دین گرویده است.

وی در ادامه تاکید نمود که در پی این تحول درونی سرنوشت کتاب یاد شده تغییر پیدا نموده و به مرجعی برای ارائه استدلال جهت مقابله با انتقاد های مطرح شده از سوی افراد غیر مسلمان بر ضد این دین تبدیل شده است.

فان کلاورن در ادامه توضیح داد: اگر هر آنچه تاکنون نوشته ام حقیقی است، که فکر می کنم اینگونه است، پس من عملا یک مسلمان هستم.

آقای کلاورن روز دوشنبه نیز در تبادل نظر با یک شبکه رادیویی دولتی در هلند از تحول درونی خود خبر داده و اعلام نموده بود که اواخر ماه اکتبر به دین اسلام گرویده است.

یورام فان کلاورن پیش از این به عنوان نماینده تشکل دست راستی حزب برای آزادی به مدت هفت سال مبارزه ای سخت و پیگیرانه را بر ضد اسلام در مجلس سفلی مجلس هلند بر عهده گرفته بود.

ممنوعیت برقع و مناره از جمله خواسته های ابتدایی اعلام شده از سوی حزب برای آزادی است که ریاست آنرا خیرت ویلدرس، سیاستمدار و اسلام ستیز سرشناس هلندی بر عهده دارد.

به نوشته روزنامه آلخمین داخبلاد این حزب پوپولیستی ضمن طرح مطالبات ضد اسلام خود به صراحت اعلام نموده است که اسلام نبایست جایگاهی در هلند جایگاهی داشته باشد و در صورت لزوم باید محدودترین فضا را در اختیار این دین قرار داد.

رسانه های هلندی با انتشار گسترده خبر مسلمان شدن یورام فان کلاورن اعلام نموده اند که گرویدن وی به دین اسلام کلیه دوستان و دشمنانش را متعجب نموده است.

فان کلاورن در سال 2014 پس از اظهارات جنجالی رئیس حزب برای آزادی در باره مهاجران خارجی به همکاری با خیرت ویلدرس سرانجام داد و سپس با تاسیس حزب برای هلند به مبارزات خود بر ضد اسلام ادامه داد.

نماینده سابق مجلس هلند در پی کسب نتایج نا امید کننده در انتخابات قانونگذاری سال 2017 به کلی از فعالیت در عرصه سیاسی کشورش خارج شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 154

به "یورونیوز: سیاستمدار ضداسلام هلندی اسلام آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورونیوز: سیاستمدار ضداسلام هلندی اسلام آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید