40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس هستند

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد مرفوع مدیر کل دفتر تامین اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: افزایش حضور شرکت های دانش بنیان روی تابلوی بورس از سال گذشته با توجه به رونق بازار سرمایه با جدیتی بیشتر دنبال شد تا پذیرش این شرکت ها تسریع گردد. در این راستا نیز با بیش از 200 شرکت دانش بنیان برتر جلساتی گذاشته شد تا برای حضور در این بازار آماده سازی اقدام گردد و ترغیب شوند.

40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس هستند

وی ادامه داد: در حال حاضر 40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس حضور دارند. 3 شرکت دانش بنیان نیز مراحل پذیرش را گذرانده اند و آماده درج در تابلوهای اول و دوم فرابورس هستند.

مرفوع بیان نمود: با اقدامات فوق تعداد درخواست های پذیرش شرکت ها رشد قابل توجهی را تجربه کرد و در حال حاضر بیش از 30 پرونده در حال تکمیل مدارک برای پذیرش در بازارهای بورس و فرابورس هستند.

وی درباره راه اندازی تابلوی جدید در فرابورس نیز گفت: این بازار برای یاری به پذیرش تعداد بیشتری از شرکت های دانش بنیان و استارتاپی راه اندازی می گردد. برای رسیدن به این هدف، شرایط ساده تری برای این بازار در نظر گرفته شده است. این بازار به عنوان یک تابلوی جدید در فرابورس شکل می گیرد و شرکت ها برای حضور روی تابلوی جدید فرابورس باید پذیرش شوند.

مدیر کل دفتر تامین اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه در حال حاضر برای ورود به بازار سرمایه در عمل احتیاج به حداقل مشخصی از سرمایه ثبتی (در حال حاضر حداقل 15 میلیارد تومان) و سودآوری شرکت است، اضافه نمود: برای تابلوی جدید این شرایط وجود ندارد و شرکت با سرمایه پایین تر و حتی در صورت عدم سودآوری نیز شرکت می تواند روی این تابلو حضور داشته باشد.

به گفته وی، با راه اندازی این تابلو قرار است، شرکت های حاضر در بازار کوچک و متوسط به این بازار منتقل شوند. در حال حاضر نام هدف برای این تابلو در نظر گرفته شده است که قطعی نیست. اقدامات برای راه اندازی این تابلو از سال گذشته شروع شده است و در مراحل نهایی تصویب واقع شده است و در صورت تصویب هیات مدیره سازمان بورس این تابلو کار خود را شروع می نماید. برای تعداد شرکت های قابل پذیرش بر روی این تابلو نیز محدودیت خاصی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1448

به "40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 شرکت دانش بنیان روی تابلوهای بورس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید