رژه سیارات؛ این هفته در آسمان شب 5 سیاره به صف خواهند شد

به گزارش آناسی، این هفته چشم به آسمان بدوزید تا فرصتی برای تماشا یک صف آرایی سیاره ای به دست آوردید. پنج سیاره از جمله عطارد، مشتری، زهره، اورانوس و مریخ در نزدیکی ماه پشت سر هم قرار خواهند گرفت.

رژه سیارات؛ این هفته در آسمان شب 5 سیاره به صف خواهند شد

به گزارش یورونیوز، کجا و چه زمانی می توانید آنها را ببینید؟ بیل کوک، ستاره شناس ناسا در پاسخ به این سوال گفت: برترین روز برای تماشا این صف آرایی سه شنبه است. شما باید بلافاصله پس از غروب آفتاب به افق غرب نگاه کنید.

این سیارات تا نیمه های شب روی خط افق کشیده خواهند شد. اما دیر نکنید، چرا که عطارد و مشتری حدود نیم ساعت پس از غروب خورشید به سرعت به زیر خط افق خواهند رفت.

تا زمانی که آسمان صاف و چشم انداز ای رو به غرب داشته باشید، از هر نقطه روی زمین این 5 سیاره قابل مشاهده هستند. به گفته کوک اما این صف آرایی زیاد طول نخواهد کشید.

آیا برای تماشا این سیاره ها به دوربین دو چشمی احتیاج است؟

به گفته کوک، شاید به دوربین دو چشمی احتیاج باشد. سیاره مشتری، زهره و مریخ همگی به راحتی قابل مشاهده خواهند بود، چرا که به شدت درخشانند. زهره یکی از درخشان ترین نقاط در آسمان خواهد بود و مریخ با درخشش مایل به قرمز در نزدیکی ماه قرار خواهد گرفت. اما تماشا عطارد و اورانوس ممکن است پیچیده تر باشد، چرا که آنها به این اندازه درخشان نیستند. بنابراین احتمالا به یک دوربین چشمی احتیاج دارید.

بنابراین اگر شما به تماشا سیارات علاقه دارید، فرصت نادری است تا بتوانید اورانوس را ببینید. این سیاره معمولا قابل مشاهده نیست. برای تماشا این سیاره این هفته به نور سبز بالای زهره دقت کنید.

آیا این اتفاق اغلب رخ می دهد؟

گروه های مختلفی از سیارات هر از گاهی در آسمان پشت سر هم صف می کشند.

تابستان گذشته و یک بار هم در ماه ژوئن، یک ترکیب 5 سیاره ای دیگر البته با آٰرایشی متفاوت در آسمان دیده شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2336

به "رژه سیارات؛ این هفته در آسمان شب 5 سیاره به صف خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه سیارات؛ این هفته در آسمان شب 5 سیاره به صف خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید