رکورد نو یوتیوب ثبت شد

به گزارش آناسی، یوتیوب، سرویس محبوب اشتراک ویدئو، اخیرا رکوردی تازه ثبت نموده که آن وجود بیش از دومیلیارد کاربر لاگین نموده و فعال ماهانه در این سرویس است؛ یعنی تقریبا بیش از یک چهارم جمعیت کل زمین.

رکورد نو یوتیوب ثبت شد

براساس گزارش CNET، سوزان ویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب، این خبر را پنجشنبه هفته گذشته در جمع تبلیغ نمایندگان این وب سایت اعلام نموده است. شمار کابران فعال ماهانه این سرویس اشتراک ویدئو تا فوریه کمتر از دومیلیارد نفر به جای مانده بود؛ اما یوتیوب اکنون از این مرز عبور نموده است.

بااین حال، این تنها روی خوش ماجرا است؛ چراکه قیمت سهام شرکت مادر گوگل، یعنی آلفابت، روز دوشنبه هفته پیش سقوط کرد. این اتفاق پس از انتشار اخباری در باره رشد کُند عایدی این شرکت روی داد و تقریبا می توان گفت که علت این افت قیمت سهام، کاهش تعداد کلیک های تبلیغاتی در یوتیوب بوده است.

داشتن بازدیدنماینده به مقدار یک چهارم جمعیت کره زمین شگفت انگیز است؛ اما اگر نتوان از آن ها عایدی کسب کرد، وجودشان بی فایده خواهد بود.

اعتبار یوتیوب در چند ماه اخیر، خدشه دار شده است؛ ازاین رو، شرکت هایی مانند AT&T و دیزنی، ممکن است تبلیغات خود را از این پلتفرم خارج نمایند.

این غول اشتراک ویدئو اقداماتی جدی در برخورد با کانال های منتشرنماینده اخبار غلط و بعلاوه دیدگاه های نامناسب روی ویدئوهای دسته بندی شده در سنین بچه ها انجام داده است. یوتیوب در این اقدامات، دیدگاه های نامناسب را حذف و سازوکار آنالیز حقیقت اخبار را برای موضوعات مهم و حساس راه اندازی نموده است. بعلاوه، در حذف کلیپ هایی بی باک تر شده که شرایط استفاده از خدماتش را نقض می نمایند.

ویچیتسکی اخیرا در پستی در وبلاگ YouTubes Creator نوشت:

اولویت اصلی من مسئولیت پذیری است. ما همواره آزادبودن پلتفرم را با ارائه دستورالعمل های اجتماعی تنظیم نموده ایم؛ اما برای برخورد با بعضی از اتفاقات نگران نماینده که در چند ماه اخیر مشاهده شد، باید جدی تر عمل می کردیم.

زومیت

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2288

به "رکورد نو یوتیوب ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد نو یوتیوب ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید