مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

به گزارش آناسی، این الیاف از جدا کردن سیلیکات های معدنی طبیعی که دارای ساختار بلوری به شکل رشته های باریک هستند به دست می آید. ضریب راهنمایی حرارتی آن نسبت به عایق های دیگر خیلی بالاتر بوده و بدین جهت عایق خوبی نمی باشد، اما دلیل اصلی استفاده از آن خاصیت ضد حریق آن است.

مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

فوم PVC سخت گزینه مناسبی برای ساختمان ها می باشد زیرا بخار و رطوبت در آن بسیارکم نفوذ می نماید. به دلیل بالا بودن مقاومت برشی فوم PVC، سطح آن برای برای پوشاندن با و مناسب است. مزیت عمده فوم ها عملکرد بهتر آنها در برابر آتش نسبت به سایر فوم های پلیمری است.

این نوع عایق ترکیبی است از مواد معدنی و الیاف سرامیکی همراه با ذرات سیلیکات و اکسید فلزات کلسیم, مهمیم و یا آلومینیوم که در دمای بالا با هم ترکیب می شوند. این نوع عایق به شکل پتوئی و یا به شکل آجری یکپارچه ساخته می گردد. عایق های سیلیکاتی در مقابل شوک های حرارتی مقاوم بوده و دماهای بسیار بالا را تحمل می نمایند و غیر قابل اشتعال هستند. در صورت مجاورت با رطوبت، آن را جذب می نمایند، لذا باید در برابر آن محافظت شوند.

پشم شیشه محصولی است که از طبیعت و طی فرآیندی ساده بدست می آید. ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس و شیشه می باشد که پس از ذوب شدن وارد ماشینهای الیاف ساز شده و تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز به شکل الیاف پشم مانند در می آید.

منبع مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2017

به "مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید