کشف نقاشی 40 میلیارد تومانی که پشت در اتاق آویزان بود!

به گزارش آناسی، خانواده ای که مالک نقاشی بودند فکر می کردند این یک کپی بی ارزش است و به همین دلیل آن را پشت در یکی از اتاق های خانه آویزان نموده بودند. اما حالا این اثر بیش از 800 هزار دلار قیمت گذاری شده است.

کشف نقاشی 40 میلیارد تومانی که پشت در اتاق آویزان بود!

به گزارش فرادید، این نقاشی که از حیث مقدار، یکی از بزرگترین نقاشی های پیتر بروگل جوان (نقاش مشهور قرن هفدهمی) به شمار میرود، زمستان سال گذشته در حالی کشف شد که پشت در اتاق یک خانه در شمال فرانسه آویزان بود. این نقاشی حدود 120 سال در تملک این خانواده بود، اما آن ها از اهمیت آن آگاهی نداشتند و تصور می کردند یک کپی کم ارزش است. کشف این نقاشی در چنین وضعیتی یک اتفاق هیجان انگیز و پر و سر وصدا در دنیای هنر بود.

این نقاشی که کارشناسان آن را استثنایی توصیف نموده اند، به صورت کاملا تصادفی کشف شد؛ یک کارشناس که برای قیمت گذاری لوازم خانه استخدام شده بود، این نقاشی را در حالتی غبار گرفته مشاهده کرد و از تماشا آن شگفت زده شد.

این کارشناس که مالو دو لوساک نام دارد می گوید: من وارد اتاق کوچکی که تلویزیون در آن قرار داشت شدم؛ اتاقی که اتفاقا نور خیلی کمی هم داشت. در آن جا آغاز به آنالیز لوازم کردم و وقتی نگاهم به پشت در اتاق افتاد، تقریبا دو سوم نقاشی را در آن نور کم مشاهده کردم. این لحظه ای غافلگیرکننده و بسیار لذت بخش بود.

این تابلوی نقاشی که 112 سانتیمتر ارتفاع و 184 سانتیمتر عرض دارد، صحنه ای با مضمون وکیلِ روستا را به تصویر کشیده است؛ تصویری از یک جور دفتر وکالت در یک محیط روستایی. این مضمونی است که بروگل چندین بار آن را نقاشی نموده بود.

در قرن هفدهم شغل وکالت در شهر ها و روستا های هلند در حال رونق گرفتن بود و بروگل با نگاهی هجوآمیز این وکلا را به عنوان افراد مکاری نشان می داد که روستاییان بی سواد را در بین انبوه برگه ها و نوشته های مختلف سردرگم می کردند و از آن ها پول می گرفتند.

پیتر بروگل جوان، بزرگترین فرزند پیتر بروگل بزرگ بود که او هم از مشهورترین نقاشان تاریخ هلند به شمار می رود.

کسی از سرگذشت این نقاشی قبل از رسیدن به دست این خانواده خبر ندارد. احتمالا اجداد این خانواده نقاشی را در ابتدا به عنوان یک اثر اصلی خریداری نموده بودند، اما در طی زمان این واقعیت فراموش شده بود و نسل های بعدی تصور می کردند نقاشی صرفا یک کپی از کار بروگل است.

این نقاشی در یک حراجی در شهر پاریس بیش از 800 هزار دلار قیمت گذاری شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2400

به "کشف نقاشی 40 میلیارد تومانی که پشت در اتاق آویزان بود!" امتیاز دهید

3 کاربر به "کشف نقاشی 40 میلیارد تومانی که پشت در اتاق آویزان بود!" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نقاشی 40 میلیارد تومانی که پشت در اتاق آویزان بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید