به تاوان حضور در واشنگتن؛نخستین موزه مطبوعات دنیا تعطیل شد، تصاویر

به گزارش آناسی، درسال 2008موزه مطبوعات نیوزیوم در واشنگتن افتتاح شد؛ موزه ا خصوصی که به گفته خبرنگاران کارش کنکاش در تاریخ مدرن بود.

به تاوان حضور در واشنگتن؛نخستین موزه مطبوعات دنیا تعطیل شد، تصاویر

ترجمه از:هما حاصلی

ساختمان شیشه ای چند طبقه تقریبا هم اندازه و بین کاخ سفید و کاپیتول در خیابان پنسیلوانیا که به خاطر نمای بیرونیش در چشم بود .

تجربه ای که 11سال بعد به سرانجام رسید.پس از سالها مسائل اقتصادی نیوزیوم امروز سه شنبه 31 دسامبر 2019 برابر با 10 دی ماه 1398 برای همواره بسته می گردد.

سونیا گاوانکار مدیر روابط عمومی مجموعه در این خصوص به آسوشیتد پرس گفت: ما به عملکرد گذشته خود افتخار می کنیم چون مدل کار موزه ها را تغییر دادیم.

ساختمان موزه با قیمت 372.5 میلیون دلار به دانشگاه هاپکینز واگذار شده است .این دانشگاه میخواهد برنامه های پژوهشی پراکنده تحصیلات تکمیلی اش را زیر یک سقف آورده و منسجم کند.

گاوانکار جور نبودن همه شرایط در کنار هم را عامل شکست موزه می داند اما یکی از مهم ترین آنها بدبیاری دوره زمانی است.

او همچنین اعتراف کرد که نیوزیوم به عنوان یک موزه پولی شرایط سختی در شهری که پر از موزه های رایگان است داشته است. بلیت این موزه برای بزرگسالان 25 دلار بوده و ساختمان آن دقیقا در خیابانی است که گالری ملی هنر و موزه های چندگانه اسمیت سونیان در آن واقع شده است.

گاواندار اذعان داشت : رقابت با موسسات رایگان در واشنگتن سخت بود.

به گفته کارشناسان اشکال دیگر این بود که نیوزیوم به جای جذب گردشگران و گروه های دانش آموزی برای جذب شهفرایندان عادی تقلا می کرد. حال آنکه بیشتر اهالی واشنگتن غالبا در اردوهای مدرسه به موزه های اسمیت سونیان و جاهای دیگر می فرایند و بندرت در بزرگسالی به چنین اماکنی سر می زنند .

کلر مایر یکی از شهفرایندان واشنگتن که در دوران دبیرستان یک بار به نیوزیوم آمده بود و اکنون با شنیدن خبر تعطیلی آن برای آخرین بازدید حضور یافته است ابراز داشت: من فکر می کنم یکی از دلایل تعطیلی موزه پولی بودن آن است وقتی من می توانم بقیه موزه ها را رایگان بگردم چرا باید به اینجا بیایم و پول بدهم.

وی گفت: وقتی قرار است 25 دلار پول بدهی مجبوری همه چیز را در همان دفعه اول ببینی در حالیکه در مجموعه موزه های رایگان اسمیت سونیان می دانی که هر وقت خواستی می توانی برگردی و جاهایی که از قلم انداخته ای را دوباره و سر فراغت تماشا کنی.

با این حال او گفت که به شدت تحت تاثیرنمایشگاههای نیوزیوم خصوصا گالری امضا که حاوی عکس های برندگان جوایز پولیتزراست قرار گرفته است.

لازم به ذکر است فعالیت موزه در طول سالهای فعالیتش تکامل یافت و نه تنها به نمایش رویدادهای تاریخی و ژورنالیستی بلکه همه شیوه های آزادی بیان و حقوق مدنی و بعضی تناقض گویی ها و حاشیه ها پرداخته بود.

گاوانکار گفت: مجمع آزادی (Freedom Frum)، که در اصل سالها نیوزوم را در شمال ویرجینیا حفظ می کرد ، ماموریت خود را به اشکال مختلف ادامه خواهد داد.

ساختمان شیشه ای چند طبقه تقریبا هم اندازه و بین کاخ سفید و کاپیتول در خیابان پنسیلوانیا که به خاطر نمای بیرونیش در چشم بود .تجربه ای که 11سال بعد به سرانجام رسید.پس از سالها مسائل اقتصادی نیوزیوم امروز سه شنبه 31 دسامبر 2019 برابر با 10 دی ماه 1398 برای همواره بسته می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 765

به "به تاوان حضور در واشنگتن؛نخستین موزه مطبوعات دنیا تعطیل شد، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به تاوان حضور در واشنگتن؛نخستین موزه مطبوعات دنیا تعطیل شد، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید