تجریه پیروز یکشنبه های اهدای خون در مرکز

به گزارش آناسی، تهران (پانا) - مدیرکل انتقال خون استان تهران، از تجربه پیروز یکشنبه های اهدای خون در محلات مرکز گزارشی ارائه داد.

تجریه پیروز یکشنبه های اهدای خون در مرکز

محمدرضا مهدی زاده، در وبینار مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با مدیرانی استانی، با اشاره به پیروزیت طرح یکشنبه های اهدای خون در جذب اهدا کنندگان بار اول و با سابقه و مشارکت فوق العاده بانوان در این طرح، گفت: بانوان در منطقه های که طرح اجرا شد از 21 تا 36 درصد مشارکت داشته اند که نسبت به میانه اهدای خون که در حدود 5 درصد است، شاخص قابل توجهی به شمار می رود.

مدیر کل انتقال خون استان تهران افزود: طرح اهدای خون محله محور و استقرار تیم سیار به خاطر کاهش تعداد مراکز اهدای خون در سطح شهر تهران، کاهش اهدا اولی ها، بانوان اهدا کننده و بالا رفتن سن جامعه یک ضرورت بود که با پیشنهاد مدیرعامل سازمان انتقال خون در استان تهران به اجرا در آمد.

وی افزود: با مشارکت فعال اداره کل سلامت شهرداری تهران و فعال سازی منطقه ها 22 گانه برای دسترسی بهتر مردم به مراکز اهدای خون، تیم های سیار در محله های شهر فعال شد و طبق تفاهم نامه ای که با این اداره کل منعقد شد، تعدادی از متخصصان رشته های مرتبط نیز در منطقه 22 برای مشارکت در خونگیری و فرایند اهدای خون اعلام آمادگی کردند که آموزش دیده و در تیم سیار مستقر شدند که کمک مهمی بود.

مهدی زاده، فعال شدن ظرفیت های تبلیغی و اطلاع رسانی شهری و رسانه های مربوط را از امتیازات مهم این برنامه دانست.

در ادامه این نشست وبیناری، عباس صداقت مدیر کل دفتر مدیر عامل و روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، ضمن تاکید بر اهمیت معرفی فعالیت های پیروز در زمینه اهدای خون، گفت: می توانیم این طرح را مدون کرده و اطلاعات مکتوب آن را در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار دهیم تا به عنوان یک تجربه پیروز به کشورهای منطقه معرفی شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2131

به "تجریه پیروز یکشنبه های اهدای خون در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجریه پیروز یکشنبه های اهدای خون در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید