حضور بچه ها کار را به سامانه 137 اطلاع دهید

به گزارش آناسی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: آمار بچه ها زباله گرد از 400 نفر به کمتر از 100 نفر رسیده است.

حضور بچه ها کار را به سامانه 137 اطلاع دهید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، صدرالدین علیپور در نشست خبری افزود: از طرف دیگر نیرو های پیمانکار شهرداری هم با لباس های فرم کار قانونی انجام می دهند و شهرداری تهران اعلام کرده که از طریق سامانه 137 هم هرجا کودک کار دیده شد، شهروندان می توانند برای مقابله با این پدیده به سامانه اعلام کنند.

وی افزود: 80 تیم نیروی انتظامی هم به کمک شهرداری آمده و در مواردی برخی متخلفان بازداشت شدند. با این حال به لحاظ زیر ساختی هم باید کار انجام شود، هم اکنون 50 هزار مخزن در تهران وجود دارد و هر کسی می تواند به صورت غیرمجاز زباله برداشت کند. هدف ما تفکیک از مبدا است و کاهش جدی در بچه ها زباله گرد داشتیم.

علیپور با بیان اینکه طرح کاپ، در 6 مرحله انجام می شود، توضیح داد: این مراحل شامل ایستگاه میانی، MRF، الکتروکاپ، پسماند ساختمانی و اپلیکشن است که یک مرحله مربوط به تغییر فرم مخازن می شود. چهار منطقه در مرحله پایلوت واقع شده است که 10 هزار ساختمان بلند مرتبه اداری، مسکونی و ... را تحت پوشش قرار داده است.

وی ادامه داد: مطالعاتی که سازمان پسماند با همکاری اداره کل محیط زیست استان تهران، انجام داده 23 کانون آلودگی در راستا فرودگاه وجود دارد که آرادکوه هم یکی از آن عوامل با 20 درصد سهم است. البته ما به همان 20 درصد هم معترض هستیم چرا که کمتر است و برای اثبات آن ایستگاه هواشناسی مستقر کرده ایم چرا که 80 درصد زمان باد، جهت آن به سمت فرودگاه نیست. البته اقداماتی هم با اداره کل محیط زیست در بحث شیرآبه و انتقال آن و جابه جایی سایت کمپوست و ... اجرا شده است.

او با بیان اینکه هر مرکز دفنی در هرجای دنیا، بدون بو نمی تواند باشد، افزود: ما باید توسعه زیرساختی را با مرکز دفن حفظ می کردیم که رعایت نشده است. فاصله با فرودگاه، اتوبان و توسعه شهری اطراف آرادکوه مغایر با فاصله استاندارد با مرکز دفن است. در ابتدای شروع دوره مدیریت شهری، 5 هزار تن دفع در آرادکوه صورت می گرفت که درحال حاضر این به 2800 تن دفع رسیده است.

علیپور گفت: با MRF هایی که شکل گرفت، دفع کاهش یافته است. هدف ما این است که دفن در آنجا کاهش یابد و تقریبا 70 تا 80 درصد دفن کاهش می یابد چرا که MRF ها تفکیک حداکثری، کاهش حجم و شیرآبه را می گیرد. با MRF ها می توان یک دهم هزینه شود و دفن را به 20 درصد برسانیم و هدف اصلی طرح کاپ، کاهش دفن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1795

به "حضور بچه ها کار را به سامانه 137 اطلاع دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور بچه ها کار را به سامانه 137 اطلاع دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید