دانه پاشی 5 هکتار از زیستگاه های پرندگان خلخال

به گزارش آناسی، سرپرست حفاظت محیط زیست خلخال از دانه پاشی 5 هکتار از زیستگاه های پرندگان وحشی شهرستان خلخال اطلاع داد و گفت: با توجه به شرایط خاص جوی، عموم مردم برای حمایت از حیات وحش مشارکت نمایند.

دانه پاشی 5 هکتار از زیستگاه های پرندگان خلخال

به گزارش آناسی به نقل از مهر، مهدی کسایی در بازدید و کنترل مناطق حفاظت شده آق داغ خلخال عنوان نمود: با شروع بارش های پاییزی و برودت و کولاک برف، دانه پاشی پنج هکتار از نقاط مختلف زیستگاه های پرندگان وحشی در شهرستان خلخال انجام پذیرفت.

وی اضافه کرد: دانه پاشی پرندگان وحشی با توجه به شراط خاص جوی در زیستگاه های مهم شهرستان خلخال ادامه داشته و محیط بانان با در نظر دریافت جوانب زیست محیطی برای حمایت از مخلوقات زبان بسته این اقدام را در طول سال تداوم می بخشند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال توضیح داد: با برودت هوا و بارش برف و کمبود غذا شاهد نزدیک شدن حیات وحش به حاشیه شهرها و روستاها برای یافتن غذا می شویم و در این راستا نیازمند مشارکت بیشتر مردم برای حفاظت از گونه های مختلف جانوری و مهربانی با آن ها هستیم.

کسایی یادآور شد: دوستداران طبیعت می توانند با اهدای نذر طبیعت برای یاری رسانی به حیات وحش سهیم باشند.

  • شهروندان در فصل سرما از حیات وحش حمایت نمایند

وی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده آق داغ در شهرستان خلخال به مساحت 88 هزار هکتار از تنوع زیستی بالایی برخوردار است، تأکید کرد: از عموم اهالی و مسافران این انتظار وجود داشته که از شکار و زنده گیری حیوانات و پرندگانی که به شهرها و روستاها پناه می آورند، به شدت خودداری نمایند و در این خصوص با هر گونه تخلف برخورد قانونی انجام خواهد پذیرفت.

  • آشنایی با استان اردبیل
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 649

به "دانه پاشی 5 هکتار از زیستگاه های پرندگان خلخال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانه پاشی 5 هکتار از زیستگاه های پرندگان خلخال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید