رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران: مجازات سارقان آثار سینمایی تشدید می گردد

به گزارش آناسی، تهران (پانا) - رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران از تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی اطلاع داد و از تهیه کنندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم هایشان مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه اعلام تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد.

رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران: مجازات سارقان آثار سینمایی تشدید می گردد

به گزارش اتحادیه تهیه نمایندگان سینمای ایران، سیدغلامرضا موسوی، گفت: در پی فعالیت گسترده و پیگیری های کارگروه مبارزه با سرقت فیلم های سینمایی، اخیراً نمایندگان این کارگروه دیداری با جواد بابایی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی داشتند.خوشبختانه بابایی با شناختی که از مسائل فرهنگی دارد، ضمن شنیدن گزارش محمد احمدی دبیر کارگروه اتحادیه، با مهرداد فرید و من ، راهکارهای ویژه ای را که مورد حمایت دادستانی است، درمیان گذاشت.

وی اعلام کرد: بابایی در زمینه سرعت دادن برای مبارزه با سرقت و دانلود غیرقانونی فیلم ها خواهان آن شد که نماینده ای برای حضور در کمیته تحت مدیریت وی از سوی اتحادیه معرفی گردد تا با سایت ها و مراکزی در فضای مجازی که به طور غیر قانونی فیلم ها را نمایش می دهند، برخورد قانونی و فوری گردد.

موسوی یادآور شد: از سوی دیگر کارگروه با مساعدت مجید محسنی یکی دیگر از اعضا در ارتباط با مدیران تلگرام و اینستاگرام به راهکارهایی دست یافته اند که در صورت دانلود غیرقانونی، از آنها برای بستن حساب های کاربری سارقان یاری خواسته گردد. در این زمینه خوشبختانه اقدامات مجید محسنی و تیم همکارشان به نتایج خوبی رسیده است و مدیران اینستاگرام و تلگرام با گزارش دریافتی، نسبت به بستن حساب های کاربری سارقان فیلم اقدام نموده اند که جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: مسئول حقوقی کار گروه بهمن کامیار، فعالیت هایی را برای رسیدن به دست آورده ای حقوقی و بالا بردن هزینه سرقت برای سارقان شروع نموده که خوشبختانه نتایج قابل قبولی داشته است. همچنین مهرداد فرید عضو هیأت مدیره اتحادیه و کارگروه، فعالیت هایی را برای گسترش نمایش آنلاین فیلم ها و حفاظت های لازم انجام داده است که بی گمان به تدریج این اقدامات به نتایج ملموسی خواهد رسید.

موسوی گفت: متأسفانه فضای مجازی و عدم امکان کنترل دقیق آن در ایام گذشته و رصد نکردن این سرقت ها باعث شد تا سارقان نه تنها فضایی آماده در اختیار داشته باشند، بلکه هیچ مرکز یا نهادی نیز در زمینه مبارزه با سرقت آثار سینمایی، گامی اساسی برندارد. به خصوص که بر اساس یک سنت یا قاعده، برای هر اقدام و تقاضا از پلیس یا قوه قضائیه باید حتماً شاکی وجود داشته باشد.

وی اعلام کرد: ضمن تشکر از زحمات طاقت فرسای همکارانم در کارگروه مبارزه با سرقت فیلم های سینمایی به اطلاع می رسانم که آنها به اتفاق محمودرضا امینی وکیل دادگستری و مشاور کار گروه توانسته اند بعد از جلسات متعدد ماده واحده ای را برای تشدید مجازات سارقان آثار سینمایی تدوین نمایند. این ماده واحد برای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون فرهنگی ارسال می گردد تا با تصویب آن در صحن علنی مجلس، سرقت آثار سینمایی و فرهنگی برای سارقان هزینه سنگینی در پی داشته باشد. ما امیدواریم با تشدید مجازات قانونی، بتوانیم آثار سینمایی را بیشتر حفاظت کنیم.

رئیس اتحادیه تهیه نمایندگان سینمای ایران در سرانجام از تهیه نمایندگان سینمای ایران درخواست کرد تا در صورت برخورد با سرقت فیلم هایشان مراتب را به اعضای کارگروه اتحادیه و یا دبیر آن محمد احمدی اعلام نمایند تا اقدامات قانونی لازم صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1383

به "رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران: مجازات سارقان آثار سینمایی تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران: مجازات سارقان آثار سینمایی تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید