زیباترین شهرهای بیابانی دنیا را بشناسید

به گزارش آناسی، در دنیا مکان های زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارند، ولی آیا تا به امروز با مناطق زیبای بیابانی آشنا شده اید؟ برخی شهرهای بیابانی به عنوان یکی از زیباترین و جالب ترین مکان های این دنیا به عنوان محل سکونت انسان ها محسوب می شوند. بهشت های گمشده ای در دل این بیابان ها قرار داشته و ظهور آب در میان بیابان خشک، پدیده ای بسیار شگفت انگیز است. زیباترین شهرهای بیابانی دنیا که به طور طبیعی وجود دارند، هرکدام داستان هایی در بطن خویش نهفته اند. در ادامه با ما همراه باشید تا با زیباترین شهرهای بیابانی دنیا آشنا شوید.

زیباترین شهرهای بیابانی دنیا را بشناسید

واکشینا

یکی از جالب ترین شهرهای بیابانی جهان در میان بیابان آتاکامای پرو رونق یافته است. حدود 100 نفر در این شهر زندگی می نمایند و در اطراف یک تالاب طبیعی که هیچ چیز دیگری در آن وجود ندارد، رشد نموده است. گردشگران برای شن سواری، رانندگی در بیابان و لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی فوق العاده به اینجا می آیند.

لاس وگاس

به سادگی می توان گفت که لاس وگاس یک واحه و یکی از خوش شانس ترین شهرهای بیابانی جهان بوده است. چشمه های طبیعی، دره لاس وگاس را در قلب صحرای موهاوی از آب گوارا پر نموده اند. مردم برای 10000 سال است که در اینجا زندگی می نماید، اما لاس وگاس بعد از رسیدن راه آهن در سال 1905 میلادی رونق گرفت. بیش از یک قرن، این شهر بیابانی مقصد گردشگران از سراسر جهان بود، هرچند بیشتر آن ها برای نوشیدن از چشمه آب گرم به آنجا نمی رفتند.

واحه داخله

بیش از 500 چشمه آب گرم در واحه داخله مصر وجود دارند، دقیقا مانند شهرهای بیابانی هالیوود که خانه های خشتی با درختان نخل فراوانی احاطه شدند. رومیان باستان این شهر را ساخته و در قرون وسطی دژ مستحکمی در برابر هجوم بادیه نشینان بوده است.

پایکا

پایکا در دل بیابان قرار گرفته، ولی با این حال کشت مرکبات در آن رونق فراوانی دارد. این شهر به خاطر شیرینی هایش نیز مشهور است. پایکا در سال 1700 کشف شده و در میان گردشگران مکانی محبوب برای شنا کردن هست.

واحه لیوا

دوربین نقشه گوگل برای نمای خیابان در لیوا، بر روی کوهان شتر نصب شد. بهترین راه برای رسیدن به این مورد از زیباترین شهرهای بیابانی جهان، استفاده از شتر بوده و در جنوب غربی ابوظبی و در میان صحرای ربع الخالی واقع شده است.

واحه ساحل قفصه

این تالاب آبی در سال 2014 و در میان بیابان به طور ناگهانی پملاقات شد و ساحل قفصه نام گرفت و سپس تبدیل به مکانی محبوب برای شناکردن محلی ها شد، هرچند دانشمندان از سرطان زا بودن یا حداقل خطرناک بودن آب تالاب می ترسند.

سن اگناسیو

صحرای بها، زمینی بی حاصل از شن در اطراف سن اگناسیوی مکزیک است، یک واحه طبیعی زیبا که با درختان نخل و مرکبات احاطه شد. این درختان در سال 1728 در این منطقه کاشته شدند و رونق بسیاری بدان بخشیدند.

گرمه

زمانی گرمه یکی از ایستگاه های راه ابریشم محسوب می شد. این منطقه اکنون فقط روستایی کوچک بوده که در زیر درختان اطراف واحه مدفون شده است.

غات

آب چشمه در غات لیبی همیشگی است. این شهر در راستا کاروان باستانی صحرای بزرگ آفریقا قرار داشته و اکنون بیش از 20000 نفر در آن زندگی می نمایند.

واحه ابراهیم

بین شهرهای هیت و حدیثه، واحه ابراهیم را خواهید یافت، مکانی باستانی با ریشه های یهودی، اسلامی، مسیحی و سامری. در کتاب مقدس، ابراهیم (ع) برای رفتن به سرزمین مقدس، از این واحه عبور کرد و در طی عملیات آزادسازی عراق در سال 2006، این مکان توسط تفنگ داران دریایی آمریکا پاکسازی شد. در حال حاضر ارتش عراق مسئول نگهبانی از این واحه است. پس، اگر قصد ملاقات از این واحه را دارید، یک محافظ شما را همراهی می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 851

به "زیباترین شهرهای بیابانی دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین شهرهای بیابانی دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید