سناتور آمریکایی ادعای پمپئو درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را رد کرد

به گزارش آناسی، سناتور کریس مورفی در پیامی در توئیتر خود ادعای پمپئو مبنی بر دست داشتن ایران در حمله پهپادی نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را رد کرد.

سناتور آمریکایی ادعای پمپئو درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را رد کرد

به گزارش ، سناتور کریس مورفی، نماینده کنگره آمریکا در پیامی توئیتری ادعای مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور درباره دست داشتن ایران در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را رد کرد.

کریس مورفی در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: سعودی ها و حوثی ها در جنگ با هم هستند. سعودی ها به حوثی ها حمله می نمایند و حوثی ها در برابر به آن ها پاسخ می دهند و به آن ها حمله می نمایند.

وی اضافه کرد: ایران از حوثی ها حمایت می نماید، اما اینکه بگویم ایران با حوثی ها برابر است، موضوعی نادرست است.

بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز با تاکید بر اینکه حوثی ها را نباید همان ایران دانست، گفت: سعودی ها جنگی را در یمن به راه انداخته اند. اظهارات پمپئو به طرز غیرقابل باوری کم خردانه، مزوّرانه و خطرناک است.

اندرو فاینبرگ، خبرنگار آمریکایی حوزه کاخ سفید با بیان اینکه دولت های آمریکا و عربستان هیچ اعتباری در موضوعات مرتبط با ایران ندارند، در توئیتر نوشت: مشکل چنین ادعا های پمپئو، که هیچ مدرکی هم برای آن ارائه نمی نماید، این است که سعودی ها و حوثی ها سال هاست که با هم در جنگ هستند.

آرون دیوید میلر، عضو ارشد اندیشکده کارنگی نیز در واکنش به ادعا های پمپئو ، توضیح داد: اگر گزارش ها صحیح باشند، پهپاد های حوثی ها این حجم از آسیب را به فراوری نفت سعودی وارد کردند، حال می توانید تصور کنید که ایران چه مقدار آسیبی می تواند بزند.

این در حالی است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه بدون ارائه دادن هیچ گونه سند و مدرکی مدعی شد ایران در حمله پهپادی نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی عربستان دست داشته است.

پمپئو در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: ایران در پس حدود یکصد حمله ای است که تا کنون علیه عربستان اجرا شده و این در حالی است که روحانی و ظریف تظاهر می نمایند که به دیپلماسی متوسل هستند.

وی بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بر خلاف اعتراف تمام رسانه ها و کارشناسان بین المللی به توان پهپادی مقاومت یمن در اجرای این عملیات، مدعی شد: ایران در بحبوحه تمام درخواست هایش برای کاهش تنش، اکنون حمله بی سابقه ای را علیه این تامین نماینده انرژی دنیا (عربستان سعودی) انجام داده است. هیچ مدرکی از اینکه حملات از یمن اجرا شده باشند، وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 440

به "سناتور آمریکایی ادعای پمپئو درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی ادعای پمپئو درباره دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید