غلامی: کنکور با رعایت فاصله حداقل 3 متری برگزار می شود ، تجمع همراهان داوطلبان؛ آسیب پذیرترین بخش آزمون

به گزارش آناسی، وزیر علوم گفت: آزمون سراسری در موعد مقرر قبلی یعنی روز های 29، 30، 31 مرداد و اول شهریور و با رعایت فاصله حداقل 180 سانتی متر بین داوطلبان برگزار می شود.

غلامی: کنکور با رعایت فاصله حداقل 3 متری برگزار می شود ، تجمع همراهان داوطلبان؛ آسیب پذیرترین بخش آزمون

به گزارش گروه دانشگاه آناسی، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی روسای دانشگاه ها با اشاره به موضوع برگزاری کنکور و زمان برگزاری گفت: آزمون سراسری امسال در موعد مقرر قبلی یعنی روز های 29، 30، 31 مرداد و اول شهریورماه و با رعایت فاصله حداقل 180 سانتی متر بین داوطلبان برگزار می شود.

وزیر علوم با بیان اینکه آخرین گزارش رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از هماهنگی هیئت های برگزار کننده رضایت بخش بود؛ شرح داد: هماهنگی و همکاری تمام سازمان ها در برگزاری مطلوب آزمون سراسری موثر خواهد بود و حتی وزیر بهداشت نیز به روسای دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرده است که در کنار برگزارکنندگان آزمون سراسری باشند و روسای دانشگاه های غیر پزشکی هم باید در انجام این آزمون همکاری کنند.

وی افزود: گاهی اوقات ممکن است دست اندرکاران برگزاری آزمون در حوزه های برگزاری به دلیل شلوغی در کار، دقت و ظرافت های لازم را رعایت نکنند که اگر دوستان و مسئولان دانشگاهی به جلسات برگزاری و هماهنگی ها در استان ها و شهرستان ها سرکشی کنند، این اشکالات را گوشزد کرده و برطرف می کنند.

غلامی با بیان اینکه استاندار ها موظف شده اند تا با مجموعه های برگزار کننده کنکور همکاری لازم را داشته باشند، اظهار کرد: مدیریت فضای خارج از جلسه برگزاری آزمون هم بسیار مهم است و باید با اعمال روش های مناسب از شلوغی و تجمع مشایعت کنندگان و همراهان داوطلبان و همچنین استقبال از آنان پس از برگزاری آزمون جلوگیری شود و این قسمت به عنوان آسیب پذیرترین بخش برگزاری آزمون باید به خوبی مدیریت شود.

وزیر علوم گفت: سنگین ترین روز برگزاری آزمون، روز جمعه و آزمون علوم تجربی است که بیشترین تعداد داوطلبان در این روز در آزمون شرکت می کنند که اگر آزمون های دو روز قبل به خوبی برگزار شود، در خصوص برگزاری این آزمون نیز مسئله ای نخواهیم داشت.

غلامی تاکید کرد: خانواده ها از بابت سلامتی فرزندان شان در هنگام برگزاری آزمون سراسری آسوده خاطر باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1278

به "غلامی: کنکور با رعایت فاصله حداقل 3 متری برگزار می شود ، تجمع همراهان داوطلبان؛ آسیب پذیرترین بخش آزمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامی: کنکور با رعایت فاصله حداقل 3 متری برگزار می شود ، تجمع همراهان داوطلبان؛ آسیب پذیرترین بخش آزمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید