مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد

به گزارش آناسی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر #مشهد گفت: محور سیاست های کلان مدیریت شهری این است که مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد.

مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد

به گزارش دنیای سفر مهدی ناصحی در گفت و گو با ایسنا در مورد نقش مدیریت شهری در حوزه زیارت و گردشگری مشهد اظهارکرد: طرح ها و برنامه های حوزه گردشگری و زیارت باید در تراز شعار مشهدالرضا(ع)، دنیا شهر برکت و کرامت و مبتنی بر پژوهش های روشن باشد. بعلاوه باید توجه داشت شهرداری تنها متولی عرصه مدیریت گردشگری نیست بلکه فقط بخشی از آن به مدیریت شهری بازمی گردد.

وی اضافه نمود: موضوعات اجتماعی، فرهنگی و گردشگری چندوجهی است و بر اساس قانون متولیان متعددی در مشهد دارند. دستگاه هایی که مشتریان شان در مشهد حضور پیدا می نمایند و قانون در این حوزه تکالیفی بر عهده شان قرار داده، کم نیست؛ البته شهرداری یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که در این حوزه مسئولیت دارد.

نایب رئیس شورای شهر مشهد گفت: سیاست کلان ما این است که زیست مشهد باید برای مجاوران و زائران به لحاظ بصری، تردد و تامین سوغات امن باشد.

ناصحی اظهار داشت: سیاست این است که پروژه های زیارت و گردشگری باید مردمی باشد و مدیریت شهری نباید تولی گری کند. شهرداری به عنوان حلال مسائل پشتیان خواهد بود نه مجری. در واقع مدیریت شهری در پی ایجاد رویدادهایی ماندگار است و کوشش دارد برندینگ مشهد به وسیله رویدادهای ماندگار ارتقا، سالیان سال در مشهد تداوم یابد و تبدیل به مناسکی گردد که متناظر با دنیا شهر و میزبانی این شهر از زائران امام رضا(ع) باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل باید به سمت طراحی رویدادهای دائمی برندساز برای مشهد حرکت کنیم اما شهرداری نباید مجری این طرح ها باشد. به عبارتی شهرداری باید در حوزه اجرا یک قدم به عقب برود و ورودش صرفا بنا به ضرورت باشد.

رئیس کارگروه تخصصی، پژوهشی زیارت و گردشگری عنوان نمود: در حوزه گردشگری و زیارت 6 دستگاه به صورت مستقیم صاحب نقش است اما صرفا فعالیت های مرتبط با این حوزه از شهرداری مطالبه می گردد؛ مدیریت شهری براساس سیاست ها و راهبردهای خود اقداماتی را در این زمینه دنبال می نماید اما سایر دستگاه ها نیز باید به سهم خود انجام وظیفه نمایند.

ناصحی اعلام کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، اصناف، اتحادیه هتلداران، آستان قدس رضوی و دستگاه های حاکمیتی مانند استانداری و فرمانداری بر اساس قانون تکالیفی نسبت به زائران و گردشگران دارند. مدیریت شهری بخشی از پازل است و انتظار دارد حداکثر حمایت و مشارکت را برای ارتقای کیفیت خدمات زائران و گردشگران را با هم داشته باشد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2133

به "مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهد باید شهری دلپذیر برای گردشگران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید