چگونه خط چشم با سایه چشم بکشید؟

به گزارش آناسی، چه در یک میکاپ ساده و چه حرفه ای، خط چشم یکی از مراحل کامل کننده آرایش است. انواع خط چشم برای این کار طراحی و فراوری شده اند اما سایه چشم هم یکی از گزینه های عالی برای کشیدن خط چشم است. سایه چشم یک محصول آرایش و زیبایی همه کاره است که می توانید به روش های مختلف از آن بهره ببرید. پیشنهاد می کنیم این بار از سایه چشم به عنوان یک مکمل عالی برای کشیدن خط چشمی مجذوب کننده برای خود بهره ببرید. در این مطلب از خبرنگاران مگ آموزش خط چشم با سایه را در دو بخش به صورت یک آموزش سریع و یک آموزش کامل و مفصل با 9 مرحله ساده برای شما ارائه کردیم.

چگونه خط چشم با سایه چشم بکشید؟

سایه چشم یا خط چشم؛ کدام بهتر است؟

خط چشم و سایه چشم محصولات آرایشی زیبایی پرکاربردی هستند که می توانید از آن ها برای اصلاح فرم طبیعی چشم ها یا برجسته کردن رنگ آن ها بهره ببرید. از خط چشم معمولاً برای معین کردن لبه بیرونی چشم استفاده می گردد درحالی که سایه چشم نوعی پودر رنگ دانه است که برای عمق و رنگ بخشیدن به ناحیه پشت پلک استفاده می گردد.

خط چشم ها دارای غلظت و فرم های مختلفی هستند مانند خط چشم مایع، خط چشم ژله ای و خط چشم مدادی. خط چشم های قهوه ای و مشکی از انواع رایج هستند اما می توانید خط چشم هایی با رنگ روشن نیز انتخاب و بهره ببرید. علاوه بر خط چشم، می توانید از سایه چشم به جای خط چشم برای ترسیم طرح کلی چشمان خود و آرایش چشمی مجذوب کننده و چشمگیر بهره ببرید.

3 نکته مهم هنگام استفاده از سایه چشم

استفاده از سایه چشم به جای خط چشم به شما این امکان را می دهد که رنگ و بافت را در آرایش چشم خود به برترین نحو ممکن به نمایش بگذارید. برای دستیابی به برترین نتیجه در کشیدن خط چشم با سایه، توجه به نکات این بخش را به شما پیشنهاد می کنیم.

1. اضافه کردن بعد و رنگ برای خط چشم گربه ای

اگر از هواداران خط چشم کلاسیک هستید ما خط چشم گربه ای با سایه را پیشنهاد می کنیم. هنگام استفاده از سایه چشم به عنوان خط چشم می توانید یک سایه چشم براق با رنگ دانه های روشن را به آرایش خود اضافه کنید. این کار به فرم خط چشم گربه ای یا بال دار شما زیبایی می بخشد.

2. ایجاد بافت با سایه برای خط چشم اسموکی

یکی از پیشنهادهای ما، کشیدن خط چشم با سایه مشکی برای آرایش چشم اسموکی است. یک سایه چشم تیره را انتخاب کنید سپس آن را به صورت یک خط ضخیم در پشت پلکتان بکشید. این کار نسبت به خط چشم مایع یا مدادی، آسان تر و سریع تر است و بعلاوه ظاهری چشمگیرتر را به شما هدیه می دهد.

3. کشیدن خط چشم با سایه چشم های متنوع

پالت های سایه چشم در رنگ های مختلف وجود دارند. این تنوع رنگ، گزینه های بیشتری را برای کشیدن یک خط چشم گرافیکی با سایه برای شما فراهم می نماید. یکی دیگر از پیشنهادهای ما به شما ترکیب سایه های پودری مختلف برای ایجاد یک جلوه آمبره خاص و مجذوب کننده است.

4 روش آسان آموزش خط چشم با سایه

اگر در پی ساده ترین جواب برای سؤال چگونه با سایه خط چشم بکشیم هستید، در این بخش همراه ما باشید زیرا 4 روش سریع و آسان برای کشیدن انواع مدل خط چشم با سایه را به شما معرفی کردیم.

1. میزانی آب اضافه کنید!

هرگز قدرت میزان کمی آب را دست کم نگیرید. این یکی از ساده ترین و راحت ترین روش ها برای تبدیل سایه چشم به خط چشم است. یک برس زاویه دار را نم دار کنید سپس میزانی از سایه چشم موردعلاقه خود را با آن بردارید. ترکیب سایه چشم و میزان کمی آب، حالتی خمیر به آن می دهد. این حالت این امکان را به شما می دهد تا به راحتی آن را بر روی پلک های بالا و پایین خود و به فرم دلخواه بکشید، درست مانند کاری که یک خط چشم مایع انجام می دهد.

به این نکته توجه کنید که استفاده بیشتر از آب باعث رقیق تر شدن سایه چشم می گردد. برای پیداکردن میزان مناسب آب برای مخلوط کردن با سایه چشم احتیاج به صرف کمی زمان و تمرین دارید.

2. از اسپری فیکس آرایش بهره ببرید

روش دیگر کشیدن خط چشم با سایه استفاده از میزانی اسپری فیکس آرایش است. این روش یک گزینه عالی دیگر برای تبدیل هر نوع سایه چشم پودری به خط چشم است. برای این کار کافی است قلمو یا برس خود را با میزان کمی از اسپری تثبیت کننده آرایش خیس کنید سپس خط چشم دلخواه خود را بکشید. به همین سادگی کارتان تمام است.

3. از قطره چشم بهره ببرید!

بله، درست خواندید! قطره چشم در آموزش خط چشم با سایه کاربرد دارد. می توانید از قطره اشک مصنوعی به عنوان مایع مخلوط کن بهره ببرید. قطره های اشک مصنوعی برای چشم بی خطر و معمولاً در کابینت داروی هر خانه ای موجود هستند. چند قطره از آن را بر روی برس خود بریزید سپس برس را در یک سایه چشم به آرامی بمالید. در مرحله آخر خط چشم موردنظرتان را بکشید.

4. از سایه چشم همان طور که هست، بهره ببرید

حتی اگر تمام چیزی که در دسترس دارید یک سایه و یک قلم موی باریک باشد، باز هم می توانید تقریباً با هیچ چیز یک خط چشم محو با سایه بسازید. درست است که نتیجه کار، یک خط چشم بی نقص و تیز نیست اما به مقدار کافی زیبا و مناسب خواهد بود.

آموزش کامل استفاده از سایه چشم به جای خط چشم در 9 گام

اگر در پی آموزش خط چشم با سایه هستید، ما در 9 گام مفصل به شما رسم خط چشم با هر رنگی از پالت سایه چشم از خط چشم با سایه قهوه ای تا خط چشم با سایه رنگی را آموزش داده ایم. با آموزش خط چشم با سایه دیگر احتیاجی به خرید خط چشم در رنگ های مختلف نخواهید داشت. تنها با خرید سایه چشم پالتی می توانید از چندین رنگ برای کشیدن خط چشم خود بهره ببرید و به همین راحتی به آرایش های خود تنوع ببخشید.

گام اول؛ استفاده از پرایمر

به دور چشم خود کمی پرایمر آرایشی بزنید و آن را به آرامی بر روی پوست خود بمالید. پرایمر به عنوان پایه عمل می نماید. استفاده از آن یک پایه یکدست و صاف برای آرایش شما آماده می نماید. استفاده از پرایمر قبل از افزودن سایر محصولات آرایشی بدون اینکه لکه ای به جا بگذارد، به ماندگاری آرایش شما در طول روز یاری می نماید.

گام دوم؛ استفاده از کانسیلر

پس از پرایم کردن ناحیه دور چشم، میزان کمی کانسیلر زیر چشم خود اضافه کنید تا رنگ پوست یکدست گردد و سیاهی دور چشم را پوشانده گردد. استفاده از کانسیلر به روشن شدن دور چشم و دیده شدن آرایش چشم هایتان یاری می نماید.

گام سوم؛ انتخاب یک برس زاویه دار

یک برس زاویه دار برخلاف یک برس معمولی آرایش چشم دارای مجموعه ای از موهای نازک است که کمی مایل هستند. این شیب به شما این امکان را می دهد که خط چشم را به صورت دقیق بکشید. در واقع یک برس درست کشیدن خط چشم با سایه را برای شما آسان تر می نماید.

گام چهارم؛ نم دار کردن برس

قبل از اینکه برس را به سایه چشم آغشته کنید، نوک برس را کمی مرطوب کنید. موهای برس را کاملاً خیس و آبدار نکنید. آب اضافی را بگیرید. آب به رنگ دانه های سایه چشم یاری می نماید تا زمانی که آن را روی پلک های خود می زنید، به خوبی برس بچسبند.

گام پنجم؛ انتخاب رنگ سایه چشم

رنگ سایه چشم را بر حسب سلیقه و نوع آرایشتان انتخاب کنید. وقتی صحبت از رنگ سایه چشم می گردد، گزینه های زیادی پیش رو دارید. اگر می خواهید ظاهری طبیعی با خط چشم کلاسیک داشته باشید، سایه های تیره تر مانند قهوه ای، مشکی یا خاکستری را انتخاب کنید بعلاوه می توانید با انتخاب یک سایه چشم روشن و درخشان و بازی با رنگ ها به مجذوب کنندهیت چشم های خود بیفزایید. اگر چشمان قهوه ای یا زیتونی دارید، سایه چشم طلایی را انتخاب کنید تا رنگ های گرم طبیعی عنبیه شما بهتر دیده شوند. برای چشم های سبز و آبی، یک سایه درخشان نقره ای یا سفید را انتخاب کنید تا رنگ های سرد رنگ چشمتان به خوبی معین شوند.

گام ششم؛ استفاده از یک ژل میکسینگ مدیوم

Mixing Medium یک نوع ژل آب رسان شفاف برای مخلوط کردن با سایه چشم است که به شما این امکان را می دهد تا خط چشم هایی خاص و سفارشی بکشید. این محصول با ماندگاری بالایی که دارد می تواند به حفظ خط چشم شما در طول روز یاری کند.

برس آرایش خود را قبل از فرو بردن آن در پالت سایه چشم خود، با کمی میکسینگ مدیوم مرطوب کنید.

گام هفتم؛ کشیدن خط چشم از گوشه داخلی چشم به بیرون

هنگام استفاده از سایه چشم به جای خط چشم، نوک بالای برس آرایش خود را در امتداد خط مژه خود زاویه دهید. از گوشه داخلی چشم خود آغاز کنید و به آرامی برس را در امتداد خط مژه بالایی خود بکشید. این کار را دو تا سه بار تکرار کنید تا سایه چشم به غلظت و رنگ دلخواه شما برسد بعلاوه می توانید برای درشت تر دیده شدن چشم هایتان، سایه چشم را در امتداد خط مژه های پایینی بزنید.

گام هشتم؛ اجازه دهید سایه چشم خشک گردد

بهتر است دقت کنید که سایه چشم معمولاً به صورت پودر است و برای استفاده به جای خط چشم با یک آب رسان مخلوط می گردد پس برای کشیدن و سفت شدن آن به چند دقیقه زمان احتیاج دارید. پس از استفاده از سایه چشم، چشم خود را حدود یک دقیقه بسته نگه دارید تا سایه چشم خشک گردد و مانع از لک و پخش شدن آن شوید.

گام نهم؛ استفاده از اسپری فیکس آرایش

با زدن ریمل روی مژه ها و اسپری کردن اسپری تثبیت کننده آرایش، آرایش خود را به سرانجام برسانید. اسپری علاوه بر یاری به ماندگاری آرایش به درخشان شدن آن نیز یاری می نماید.

سخن سرانجامی

خط چشم کامل کننده آرایش چشم های شما است. یکی از محصولاتی که می توانید برای کشیدن خط چشم از آن بهره ببرید، قطعا پالت سایه چشم است. کافی است سایه چشم را با یک ماده مخلوط کننده یا آبرسان به خوبی مخلوط کنید سپس با برس زاویه دار خط چشم موردنظرتان را در مدل ها و رنگ های مختلف بر روی چشم خود اجرا کنید.

منابع: lorealparisusa, masterclass

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 خرداد 1403 بروزرسانی: 9 خرداد 1403 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2419

به "چگونه خط چشم با سایه چشم بکشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خط چشم با سایه چشم بکشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید