آتش سوزی آپارتمان 36 واحدی در قزوین، 20 نفر مصدوم شدند

به گزارش آناسی، آتش سوزی مجتمع مسکونی 36 واحدی در قزوین که آخرین دقایق شامگاه آدینه رخ داد، منجر به مصدومیت 20 نفر شد که 18 نفر ساکنان این مجتمع و 2 نفر هم نیرو های آتش نشانی بودند.

آتش سوزی آپارتمان 36 واحدی در قزوین، 20 نفر مصدوم شدند

به گزارش تسنیم، آتش سوزی مجتمع مسکونی 36 واحدی در قزوین که بنا بر اعلام آتش نشانی قزوین در آخرین دقایق شامگاه آدینه رخ داد، منجر به مصدومیت 20 نفر شد که 19 نفر ساکنان این مجتمع و یک نفر هم نیرو های آتش نشانی بودند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ومدیریت حوادث استان قزوین درباره این حادثه گفت: 14 دقیقه بامداد امروز 20 خردادماه به وسیله تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس متوجه شدیم که یک حادثه آتش سوزی در مجتمع مسکونی 3 طبقه و 36 واحدی در خیابان جانبازان رخ داده است.

حسن اسماعیلی اضافه نمود: بعد از رسیدن عوامل اورژانس به این ساختمان دچار حریق شده دسته بندی مصدومان حادثه انجام شد و این مصدومان معاینه شدند که در نهایت معین شد این حادثه 20 مصدوم داشته است که 19 نفر ساکنان این مجتمع و یک نفر هم نیرو های آتش نشانی بودند.

وی ادامه داد: 18 نفر از مصدومان که در اثر استنشاق دود دچار مسمومیت شده بودند، اکسیژن درمانی شدند و 2 نفر دیگر از مصدومان این حریق هم به بیمارستان های بوعلی و تامین اجتماعی انتقال پیدا کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین هم در همین رابطه گفت: این آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان پیروزی قزوین رخ داد و ساعت 23 و 58 دقیقه آدینه نوزدهم خرداد ماه 1402 این حادثه به سامانه 125 آتش نشانی قزوین اعلام شد.

قدیر موسی خانی از اعزام آتش نشانان 4 ایستگاه به همراه خودرو های نردبان دار و تشک نجات اطلاع داد و اضافه نمود: این آتش سوزی در جتمع مسکونی 36 واحدی خیابان جانبازان رخ داده بود که دلیل آن آتش گرفتن چند دستگاه خودرویی بود که در پارکینگ این مجتمع پارک شده بود و به همین دلیل کل ساختمان را دود فراگرفته بود و آتش سوزی داشت به بقیه خودرو های پارکینگ سرایت می کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت زیادی از ساکنان در این مجتمع 36 واحدی محبوس شده بودند، ادامه داد: بنابراین آتش نشانان ما به 2 گروه تقسیم شدند که بخشی برای خارج کردن ساکنان به طبقات بالا و بخشی هم برای اطفای حریق به پارکینگ و طبقه منفی یک رفتند و در نهایت پیروز شدیم 40 نفر ساکنان مجتمع را سالم از ساختمان بیرون بیاوریم.

موسی خانی یادآور شد: از بین ساکنان مجتمع 17 نفر مصدوم داشتیم که 16 نفر دچار دودگرفتگی شده و یک نفر دچار مدصومیت از ناحیه زانو و مچ دست شده بود و کل این عملیات امداد و نجات ساعت 2 بامداد امروز انتها یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2366

به "آتش سوزی آپارتمان 36 واحدی در قزوین، 20 نفر مصدوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی آپارتمان 36 واحدی در قزوین، 20 نفر مصدوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید