ارزیابی نهادهای جاسوسی بریتانیا از ادامه همکاری های اطلاعاتی با اروپا پس از برگزیت

به گزارش آناسی، منابع رسمی بر این باورند که روابط نزدیک نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی بریتانیا با سرویس های جاسوسی اروپایی و خارجی پس از برگزیت تغییری نخواهد داشت.

ارزیابی نهادهای جاسوسی بریتانیا از ادامه همکاری های اطلاعاتی با اروپا پس از برگزیت

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، منابع رسمی اعلام کردند، روابط نزدیک و همکاری های بین نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس های جاسوسی خارجی و اروپایی فارغ از طرح و برنامه های لندن برای خروج از اتحادیه اروپا، ادامه خواهد یافت و هیچ خللی در این همکاری ها ایجاد نخواهد شد.

در حالی که بریتانیا میخواهد 31 اکتبر رسماً از اتحادیه اروپا خارج گردد، ابهامات زیادی درباره ادامه همکاری های اطلاعاتی بین سرویس های جاسوسی انگلیس و اتحادیه اروپا به وجود آمده است. این مسئله می تواند امنیت انگلیس را به شدت با تهدید روبه رو کند.

گرچه هنوز مفاد توافق احتمالی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا معین نیست و شاید بریتانیا بدون توافق مجبور به ترک اتحادیه اروپا گردد، ولی منابع رسمی مطمئن هستند که همکاری های امنیتی بین سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس های اطلاعاتی خارجی به خصوص اروپایی، تغییری نخواهد کرد.

یک منبع مطلع دولت انگلیس در این باره گفت: برگزیت نباید تأثیری بر استحکام همکاری های امنیتی و اطلاعاتی بین لندن و بروکسل داشته باشد.

یک منبع دیگر نیز تأکید کرد: سرویس های اطلاعاتی انگلیس از جمله ام آی6 هیچ گونه خللی در همکاری و ارتباط خود با همکاران و سرویس های اطلاعاتی خارجی مشاهده نخواهند کرد، فارغ از اینکه روند برگزیت چگونه باشد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 303

به "ارزیابی نهادهای جاسوسی بریتانیا از ادامه همکاری های اطلاعاتی با اروپا پس از برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی نهادهای جاسوسی بریتانیا از ادامه همکاری های اطلاعاتی با اروپا پس از برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید