استان کبک کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می نماید

به گزارش آناسی، استان کِبِک کانادا با تصویب یک قانون جدید، پوشاندن کامل چهره را برای افرادی که ارائه دهنده یا دریافت کننده خدمات دولت محلی هستند، ممنوع می نماید.

استان کبک کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می نماید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، استان کبک در کشور کانادا روز چهارشنبه با تصویب یک قانون، پوشاندن کامل چهره را برای افرادی که ارائه دهنده و یا دریافت کننده خدمات دولت محلی هستند، ممنوع می کند.

این تصمیم دولت محلی کانادا با انتقاد گروههای حقوق بشری روبرو شد که نسبت به منزوی ساختن زنان مسلمان در این استان عمدتاً فرانسوی زبان کانادا معترض بودند.

در این قانون مصوب- که از یکم ژوئیه 2018 اجرایی می گردد- نوع پوشش ممنوعه بطور دقیق قید نشده است. با این حال، پوشش نقاب که مورد استفاده بعضی از زنان مسلمان بوده و تمامی صورت را- بجز چشمان- می پوشاند، محور اصلی مناقشه کنونی بشمار می رود.

افرادی که مشمول این قانون می شوند؛ کارکنان بخش دولتی همچون معلمان، افسران پلیس و کارگران بیمارستانها و مراکز نگهداری از بچه ها و سالمندان هستند.

وزیر استان کبک در مجلس ملی کانادا خطاب به خبرنگاران گفت: ما فقط می گوییم که بنا به دلایلی از جمله برقراری ارتباط، شناسایی و امنیت؛ خدمات عمومی باید به افرادی داده و یا از افرادی دریافت گردد که چهره آنان کاملاً مشهود و بدون پوشش است.

فیلیپ کوئیلارد در ادامه می افزاید: ما در جامعه ای آزاد و دموکراتیک زندگی می کنیم. شما با من صحبت می کنید، من باید چهره شما را ببینم و شما باید چهره مرا ببینید. به همین سادگی.

گفتنی است که شورای ملی مسلمانان کانادا اعلام نمود که از تصویب این قانون عمیقاً نگران است و در حال آنالیز گزینه های قانونی است.

گفتنی است که کشورهای فرانسه، بلژیک، هلند، بلغارستان و ایالت باواریا در آلمان ممنوعیتهایی بر پوشش کامل چهره در اماکن عمومی وضع نموده اند و کشور دانمارک نیز در حال آنالیز یک طرح برای تصویب ممنوعیتی مشابه است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1011

به "استان کبک کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "استان کبک کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می نماید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان کبک کانادا پوشش کامل چهره در اماکن عمومی را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید