اعلام برندگان جایزه ویندام کمبل، برگزیدگان انجمن قلم و حلقه منتقدان آمریکا باز هم جایزه گرفتند

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، جوایز ویندام کمبل هر سال به هشت نویسنده برای دستاوردهای ادبی در چهار بخش داستان، ادبیات غیرداستانی، شعر و نمایشنامه تعلق می گیرد. سال جاری هر یک از برندگان 175 هزار دلار دریافت خواهد نمود که نسبت به سال گذشته 10 هزار دلار افزایش یافته است.

اعلام برندگان جایزه ویندام کمبل، برگزیدگان انجمن قلم و حلقه منتقدان آمریکا باز هم جایزه گرفتند

پرسیوال اورت و لینگ ما از نویسندگان مطرح حاضر در لیست نهایی جوایز کمبل 2023 هستند که جایزه بخش ادبیات داستانی را به خانه بردند. پرسیوال اورت نویسنده بیش از 30 اثر داستانی و شعر است که برای رمان درختان در لیست نهایی جایزه بوکر سال 2022 قرار داشت و سال جاری نیز برنده جایزه جین آستین از انجمن قلم آمریکا شد. لینگ ما، رمان نویس آمریکایی، نخستین اثر خود با عنوان جدایی را در سال 2018 و در سال 2022 مجموعه داستان کوتاهی به نام مونتاژ سعادت منتشر کرد که به تازگی برنده جایزه داستان کوتاه و نیز جایزه حلقه منتقدان کتاب آمریکا شده است.

سوزان ویلیامز، نویسنده ساکن لندن، برنده جایزه کمبل در بخش ادبیات غیرداستانی شد. داران اندرسون، مقاله نویس، روزنامه نگار و خاطره نویس ایرلندی نیز به خاطر نوشته هایش در زمینه فرهنگ، سیاست، شهرسازی و فناوری، برنده این جایزه در بخش غیرداستانی شد.

دی جی نانوک اوکپیک، نخستین نویسنده اهل آلاسکاست که جایزه ویندام کمبل را به خانه می برد. نخستین مجموعه شعر او با عنوان نهنگ جسد برنده جایزه کتاب آمریکا شده است. او و الکسیس پائولین گامبس، برنده جایزه کمبل سال جاری در بخش شعرند.

دومینیک موریسو و یاسمین لی جونز، در بخش نمایشنامه برنده جایزه کمبل شدند. جونز 25 ساله، جوان ترین برنده جوایز کمبل سال جاری است.

جایزه ویندام کمبل را دونالد ویندام و سندی ام کمبل در سال 2013 با هدف برجسته کردن دستاوردهای ادبی و فراهم کردن فرصتی برای نویسندگان جهت تمرکز بر کار خود، فارغ از نگرانی های مالی بنیان گذاری کردند. با مرگ ناگهانی کمبل در سال 1988 وندام مسئولیت برگزاری این جایزه را بر عهده گرفت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 فروردین 1402 بروزرسانی: 16 فروردین 1402 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2338

به "اعلام برندگان جایزه ویندام کمبل، برگزیدگان انجمن قلم و حلقه منتقدان آمریکا باز هم جایزه گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برندگان جایزه ویندام کمبل، برگزیدگان انجمن قلم و حلقه منتقدان آمریکا باز هم جایزه گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید