افزایش ارتباطات فرهنگی میان اصفهان و خواهرخوانده اش شهر یاش

به گزارش آناسی، استاندار اصفهان در دیدار با سفیر کشور رومانی که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و جمعی از مدیران شهری همراه بود، بر افزایش ارتباط فرهنگی میان اصفهان و شهرهای خواهر خوانده اش از جمله شهر یاش در کشور رومانی تاکید کرد.

افزایش ارتباطات فرهنگی میان اصفهان و خواهرخوانده اش شهر یاش

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، سیدرضا مرتضوی روز 1 بهمن ماه سال 1400، در این دیدار گفت: یکی از راه های توسعه پایدار گردشگری در شهر تاریخی اصفهان که می تواند یکی از شهرهای نمونه در صنعت گردشگری باشد، افزایش ارتباط فرهنگی با شهرهای خواهرخوانده اش در دیگر کشورها است.

استاندار اصفهان ادامه داد: با توجه به عقد خواهرخواندگی میان اصفهان و شهر یاش در کشور رومانی، امید می رود تا ارتباط علمی و آموزشی نیز از طریق تبادل اساتید و دانشجویان و همچنین توسعه دیگر تبادلات با موضوع توسعه پایدار گردشگری میان این دو شهر انجام شود.

میرلاکارمن گرکو، سفیر رومانی نیز در این دیدار گفت: اصفهان دارای جذابیت های متعدد فرهنگی و تمدنی بسیاری است، و با توجه به این اصل این شهر برای مردم رومانی شناخته شده است، به گونه ای که هرگاه نامی از ایران در رومانی برده می شود، مردم ما اصفهان را به یاد آورده و تمایل زیادی برای سفر به این شهر زیبا و تاریخی دارند.

شهر یاش در اردیبهشت سال1378 خورشیدی به عنوان خواهر خوانده اصفهان برگزیده شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2119

به "افزایش ارتباطات فرهنگی میان اصفهان و خواهرخوانده اش شهر یاش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ارتباطات فرهنگی میان اصفهان و خواهرخوانده اش شهر یاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید