اقدامات پاییزی منطقه 4 در فضاهای سبز شهری

به گزارش آناسی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود 180.000 متر مربع از فضاهای سبز شهری اطلاع داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

اقدامات پاییزی منطقه 4 در فضاهای سبز شهری

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 حمیدرضا فرخی با اعلام این خبر گفت: در راستای بهبود و ارتقاء کیفی امور نگهداری، اجرای روش های کنترل تلفیقی عوامل خسارت زا و کاهش مصرف سموم شیمیایی و به منظور دستیابی به الگوهای پایدار در فضای سبز شهری برای اقدامات شش ماهه دوم سال از جمله عملیات به زراعی و هرس درختان ترون، سوزنی برگ و ... برنامه ریزی های دقیق از 20 مهر ماه در سطح منطقه اجرایی شد.

او در ادامه گفت: در عملیات به زراعی بوستان ها و معابر فعالیت هایی از قبیل کندوکوب، زیرو رو کردن خاک بستر باغچه های معابر با هدف تنظیم بافت خاک و عملیات هرس که به منظور افزایش فراوری شاخه های جوان، فرم دهی و حذف شاخه های خشک شامل حدود 37000 متر مربع به زراعی و حدود 146000 متر مربع هرس درختان اجرا شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 گفت: رفیوژ بزرگراه ها، عرصه های جنگلی و ... با کاشت اقلام گیاهان مقاوم به آلودگی و کم آبی، زیبا و رنگ بندی های مناسب بازپیرایی شده است.

او در ادامه از هرس و حذف شاخ و برگ های اضافی درختان اطلاع داد و گفت: با توجه به احتمال بارش برف های پاییزی و به منظور جلوگیری از شکستگی درختان نسبت هرس و حذف شاخ و برگ اضافی درختان اقدام شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1472

به "اقدامات پاییزی منطقه 4 در فضاهای سبز شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات پاییزی منطقه 4 در فضاهای سبز شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید