با تور مجازی از دیوار چین بازدید کنید

به گزارش آناسی، در این قسمت از تورهای مجازی، به شرق آسیا می رویم و از دیوار بزرگ چین، یکی از عجایب هفت گانه نو، دیدن می کنیم.

با تور مجازی از دیوار چین بازدید کنید

بدون ذره ای شک، شرق آسیا یکی از مجذوب کننده ترین و تماشای ترین نقاط جهان برای سفر است. از سرزمین های کره جنوبی و فلات تبت گرفته تا ژاپن و چین، به میزان ای شگفتی های طبیعی و ساخته بشر را در خودشان جا داده اند که ساعت ها می توانیم درباره آن ها صحبت کنیم و حسابی از این کار لذت ببریم. در این مقاله می خواهیم به یکی از مهم ترین جاذبه های جهانگردی جهان برویم که در شرق آسیا، چین، واقع شده است. همراه خبرنگاران باشید تا در یکی دیگر از مقاله های تور مجازی، به دیوار بزرگ چین سفر کنیم و با بازدید از آن حسابی سرگرم شویم.

دیوار بزرگ چین از منطقه شان های گوان آغاز شده و امتداد می یابد. این قسمت از دیوار چین را سر اژدها می نامند. این دیوار در ادامه تا شمال می رود و پس از آن، تا منطقه ها غربی هم امتداد پیدا می کند و با پایین آمدن در دره ها، به استان گانسو می رسد. طول این دیوار به بیش از 21 هزار کیلومتر می رسد و به میزان نیمی از طول خط استوا است. این دیوار را پیش تر با نام دیوار بلند 10 هزار لی می شناختند؛ لی در چین باستان واحد میزان گیری طول بوده است. عرض این دیوار به 5 تا 8 متر می رسد. بعضی از بخش های دیوار بزرگ چین به میزان ای قطور هستند که تعدادی سوارکار کنار هم اسب سواری کنند. تمامی نقاط این دیوار برای جهانگردان قابل دسترسی نیست. نقاطی مثل گره پکن که در 60 کیلومتری شمال پکن، مرکز چین، واقع شده است، از نقاط صعب الوصول این دیوار بزرگ و تاریخی است.

دیوار چین پستی و بلندی های خاص خودش را دارد. بعضی از قسمت های این دیوار بسیار صاف هستند و با قسمت های پرشیب و لغزنده همراه می شوند و ممکن است حادثه آفرین باشند. بعضی از قسمت های این دیوار ممکن است به قسمت هایی تنگ با زاویه 80 درجه ختم شود و بازدیدکننده را برای عبور از آن، حسابی به چالش بکشد. نام هایی مانند راهروی بهشت، پرواز عقاب، برش روی تیر عنوان بخش هایی از این دیوار هستند. نکته جالب این عناوین، دقت بالای آن ها است چراکه دقتشان در توصیف شرایط جغرافیایی دیوار، بیشتر از جنبه شاعرانه به چشم می آید. بین بخش های مختلف دیوار چین، گل ها، درخت ها و سبزه سازهای متنوعی هم دیده می شود. این بخش ها از دیوار چین برای بازدید، به جهانگرد ها توصیه نمی شود. قسمت گره پکن یکی از بلندترین و تماشای ترین بخش های دیوار چین است. با وجود اینکه صعود به این بخش از دیوار چین کمی سخت است، اما منظره ای نفس گیر و زیبا را از آنجا می توان تماشا کرد.

تماشای غروب و طلوع خورشید از دیوار چین واقعا حال وهوای خاصی دارد. بازدیدکنندگان هنگام پایین رفتن منطقه گره پکن باید از راهرویی به نام راهروی بهشت عبور کنند. راهرویی که عبور از آن هم سختی های خاص خودش را دارد. بسته به مسیری که به بالا رفته باشید، بازگشت به سطح زمین و پایین آمدن از دیوار چین تقریبا طولانی تر خواهد بود و چیزی حدود یک ساعت (شاید بیشتر) به طول می انجامد. دیوار چین قطعا یکی از بزرگ ترین و مجذوب کننده ترین تماشای های جهان است که بازدید از آن، چه به صورت مجازی و چه به صورت حقیقی، هرگز خالی از لطف نخواهد بود. شما می توانید از همین صفحه به صورت مجازی از دیوار چین بازدید کنید. اگر به بازدید مجازی از تماشای های جهان علاقه دارید، مخصوصا این روزها که شیوع ویروس کرونا به ما اجازه نمی دهد تا به نقاط جهان سفر کنیم، خبرنگاران را به صورت روزانه دنبال کنید چراکه هر روز تور مجازی یکی از تماشای های جهان در خبرنگاران منتشر می شود.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2099

به "با تور مجازی از دیوار چین بازدید کنید" امتیاز دهید

2 کاربر به "با تور مجازی از دیوار چین بازدید کنید" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی از دیوار چین بازدید کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید