با مخترعین ایرانی؛ آوازه افتخار مخترع 18 ساله ایرانی در گوش کشور های غربی پیچید

به گزارش آناسی، یکی از مخترعان جوان کشور پیروز به طراحی برنامه ای شده است و کشور های غربی به دنبال جذب او هستند.

با مخترعین ایرانی؛ آوازه افتخار مخترع 18 ساله ایرانی در گوش کشور های غربی پیچید

سید علی محمدی دانشجوی ترم یک رشته کامپیوتر دانشگاه کاشان و متولد سال 1379 پیروز به طراحی اولین زبان برنامه نویسی ایرانی شده است؛برنامه رایانه ای که رتبه اول جشنواره ایران ساخت را به خود اختصاص داد و به واسطه همین برنامه کامپیوتری که طراحی نموده است بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به دنبال جذب او هستند.

این مخترع جوان کشورمان در تبادل نظر با خبرنگار ، با اشاره به برنامه ای که پیروز به طراحی آن شده است اظهار کرد: پیروز به طراحی و فراوری اولین زبان برنامه نویسی ایرانی در کشور شده ام.

محمدی با اشاره به چگونگی کار کرد این برنامه اعلام کرد: برای آنکه بتوانیم از سیستم های رایانه ای استفاده کنیم باید از یک دستور زبان برنامه نویسی بهره ببریم و این دستور زبان اصلی ترین زیربنای سیستم های رایانه ای است.

تجهیز زیربنای کامپیوترها به زبان برنامه نویسی فارسی

این مخترع کشورمان ادامه داد: احتیاج به زبان برنامه نویسی اصلی ترین احتیاج سیستم های کامپیوتری است و در گذشته سازمان ها و موسسات دولتی و بزرگ برای استفاده از سیستم های رایانه ای و تجهیز زیربنایی این سیستم ها از زبان های برنامه نویسی خارجی استفاده می کردند و اکنون می توانند از زبان برنامه نویسی کاملا ایرانی بهره ببرند.

وی با بیان اینکه سالها کار کردیم تا بتوانیم اولین زیربنای برنامه نویسی کشور را طراحی کنیم گفت: این برنامه توانایی رقابت با نمونه های خارجی خود را دارد و نسبت به برنامه های خارجی قیمت آن بسیار کمتر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 151

به "با مخترعین ایرانی؛ آوازه افتخار مخترع 18 ساله ایرانی در گوش کشور های غربی پیچید" امتیاز دهید

2 کاربر به "با مخترعین ایرانی؛ آوازه افتخار مخترع 18 ساله ایرانی در گوش کشور های غربی پیچید" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مخترعین ایرانی؛ آوازه افتخار مخترع 18 ساله ایرانی در گوش کشور های غربی پیچید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید