بهترین تصمیم، ادامه مسابقات لیگ برتر است، تعطیلی لیگ همه را معترض می کند

به گزارش آناسی، پیشکسوت پرسپولیس گفت: در حال حاضر بهترین تصمیم، ادامه مسابقات لیگ برتر است و در صورت تعطیلی بازی ها همان باشگاه هایی که الان خواهان نیمه تمام ماندن لیگ هستند معترض خواهند شد.

بهترین تصمیم، ادامه مسابقات لیگ برتر است، تعطیلی لیگ همه را معترض می کند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آناسی، نیما نکیسا در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، درباره تصمیم گیری برای ادامه بازی های لیگ برتر اظهار کرد: به نظر من بازی های این فصل باید برگزار شود و تکلیف همه چیز اعم از قهرمان، تیم هایی که به لیگ قهرمانان صعود می کنند و همچنین صعود و سقوط کننده ها مشخص شود چرا که در غیر این صورت مسائل بزرگی گریبانگیر فدراسیون و سازمان لیگ خواهد شد.

او ادامه داد: شما تصور کنید بازی ها نیمه کاره بماند و تکلیف هیچ کدام از این موارد مشخص نشود، در آن صورت برنامه سازمان لیگ برای سال بعد چیست؟ تیم هایی مثل مس رفسنجان و مس کرمان که برای صعود به لیگ برتر تلاش و هزینه زیادی متحمل شده اند چرا باید ضرر کنند؟ آیا سازمان لیگ می تواند فصل بعد را 18 تیمی برگزار کند؟ چه تیم هایی باید به عنوان کنندگان آسیایی در فصل بعد معرفی شوند؟ آیا تیم های میانه جدول راضی می شوند که سهمیه آسیایی از آنها گرفته شود؟ اینها همه سؤالاتی است که مسئولان باید به آنها توجه داشته باشند.

دروازه بان سابق پرسپولیس درباره اینکه چند باشگاه لیگ فزونی خواهان تعطیلی لیگ هستند، گفت: به نظر من این حرف ها عجولانه است. مطمئن باشید همین مدیرانی که الآن خواهان تعطیلی لیگ هستند، بعد از تعطیلی احتمالی، اولین نفر به این تصمیم اعتراض می کنند که ما می توانستیم قهرمان شویم، می توانستیم سهمیه بگیریم یا می توانستیم در لیگ بمانیم، چرا چنین تصمیمی گرفتید؟! الآن در فرانسه تصمیم گرفته اند که لیگ تعطیل شود. آیا ما هم شرایطمان مثل فرانسه است؟ مسلماً نه، به این خاطر که ما با دو جامعه متفاوت طرف هستیم. جامعه آنها فرهنگ سازگاری را خوب یاد گرفته و به این تصمیم احترام می گذارد اما در ایران ما فرهنگ اعتراض داریم و شک نکنید با تعطیلی لیگ همه معترض خواهند شد.

نکیسا، که خود عضو کانون مربیان فوتبال هم هست درباره بیانیه این کانون مبنی بر تعطیل شدن لیگ هم گفت: من عضو این کانون و رئیس کمیته آموزش کانون مربیان هستم. از ما نظرخواهی کردند و هر کس به صورت فردی نظر خود را اعلام نمود. نظر من هم این بود که لیگ باید ادامه پیدا کند. 12-10 روز پیش بود که نظر ما را خواستند اما اینکه چرا این بیانیه را امروز منتشر کرده اند و این اتفاق زودتر نیفتاده را باید از آقای ذوالفقارنسب به عنوان رئیس و آقای ناصری به عنوان دبیر کانون بپرسید.

سنگربان اسبق تیم ملی در ادامه گفت: از نظر من پرسپولیس قهرمان لیگ امسال است. بازی هایی که باقی مانده و شرایط پرسپولیس در جدول گواه این حرف من است اما من از روزی که پیراهن مدیریت را به تن کرده ام یاد گرفته ام احساسی و از روی علاقه هواداری حرف نزنم. از طرفی چند سال افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشتم و چند بار هم پیشنهاد استقلال را رد کردم اما در این مدت سعی کردم هیچ وقت احساسی نظر ندهم و الان هم با منطق فوتبالی می گویم که شانس پرسپولیس برای قهرمانی از همه بیشتر است و اگر تیمی بگوید می توانیم پرسپولیس را در جدول بگیریم بیشتر خیال پردازی است. با این حال احتمال خیلی کمی وجود دارد که واقعا این اتفاق بیفتد ولی همانطور که گفتم برای اینکه هیچ حرف و حدیثی باقی نماند بهتر است بازی ها برگزار شود.

نکیسا در پایان گفت: همانطور که در پیشنهادم به کانون مربیان اعلام نمودم، به نظر من بهترین راه برگزاری لیگ با رعایت یک پروتکل بهداشتی خاص است و اینکه بازی ها در ابتدا بدون تماشاگر برگزار شود و تیم ها با نظارت بهداشتی ویژه وارد بازی ها شوند. معتقدم که چالش بزرگی پیش روی فدراسیون و سازمان لیگ است و باید تصمیمی بگیرند که لازم الاجرا باشد و مشکل دیگری به وجود نیاورد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1092

به "بهترین تصمیم، ادامه مسابقات لیگ برتر است، تعطیلی لیگ همه را معترض می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین تصمیم، ادامه مسابقات لیگ برتر است، تعطیلی لیگ همه را معترض می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید