چراغ سبز برانکو برای بازگشت به فوتبال ایران خبرنگاران

به گزارش آناسی، برانکو ایوانکوویچ در گفتگوی نوروزی خودش گفت : من مربی حرفه ای هستم و در صورتی که پیشنهادی برسد ، به ایران باز خواهم گشت .

چراغ سبز برانکو برای بازگشت به فوتبال ایران خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانجشو، برانکو ایوانکوویچ در گفت وگوی نوروزی به نکات خوبی اشاره نمود. از خاطراتش پرسپولیس و طرفدارانش و خبرهای تلخی که در چند ماه اخیر به گوش او رسیده است.

پرسش و پاسخ ما با برانکو ایوانکوویچ را می توانید در زیر بخوانید:

- در خصوص دستاوردهای حضورتان در فوتبال ایران صحبت می کنید؟

طبق آمار و نتایجی که من در تیم ملی و پرسپولیس کسب نموده ام تعیین است و نشان می دهد بهترین اتفاقات را در فوتبال ایران رقم زده ام و توانسته ام بین سایر مربیان شرایط خوبی را داشته باشم. من در پرسپولیس نتایجی را کسب کردم که می توان گفت بهترین نتایج ممکن بود. در حالی که در 3 فصل متوالی قهرمانی در لیگ را داشتم در سال اول حضورم هم پرسپولیس فقط به خاطر تفاضل گل بود که جام را از دست داد. فتح سوپرجام و قهرمانی در جام حذفی و 2 حضو در نیمه نهایی و یک فینال آسیایی مجموعه ای از اتفاقاتی بود که در حضورم در پرسپولیس رقم خورد تا بهترین مربی خارجی این تیم شوم.

از این نتایج هم راضی هستید؟

به نظرم پرسپولیس را که یک کاخ باشکوهی است و طرفداران صاحبان اصلی آن هستند را گردگیری کردم و دوباره آن را به معرض تماشای همه قرار دادم که اتفاقات خوبی برای من و پرسپولیس بود.

- از طرفداران پرسپولیس گفتید. شما همیشه رابطه صمیمانه ای را با آنها داشتید. دل تان برای تشویق های ایسلندی با آنها تنگ نشده است؟

فوتبال فقط برای مردم و شادی و هیجان آنها است و واقعا احساس غرور دارم که طی مدت حضورم در پرسپولیس و فوتبال ایران یک رابطه خوب، صمیمانه و دو طرفه با طرفداران داشتم. چرا که نه؛ واقعا دلم برای آنها تنگ شده است و همین طور برای تشویق های ایسلندی شان. آن لحظات برای من یک لحظات به یاد ماندنی بود که بعد از هر بازی شادی مردم و طرفداران را می دیدم و خودم را در آن سهیم می دانستم. آن رابطه یک ارتباط احساسی فوق العاده بود که بارها در سال های قبل برای من رقم خورد.

- حسرت و ماموریت نیمه تمامی در فوتبال ایران نداری؟

با وجود فینالیست شدن با پرسپولیس حضورم در این تیم یک قهرمانی در آسیا را کم داشت تا کلکسیونم در این تیم کامل شود که متاسفانه این امر میسر نشد. در آن فینال 5 روز قبل از بازی کاشیما برای پرسپولیس یک ملاقات در لیگ گذاشتند و ما مجبور شدیم برابر سایپا که بازی سختی برای ما بود، به میدان برویم. پس از آن 11 ساعت پرواز به سمت ژاپن داشتیم که ما فقط یک شب فرصت تطابق با ساعت این کشور را داشتیم. متاسفانه در آن دوره حمایتی از ما نشد و به نوعی عرصه برای مان تنگ شده بود. محدودیت نفری که در آن موقع برای پرسپولیس پیش آمده بود به گونه ای بود که ما با 10 بازیکن اصلی و چند جوان برای آن بازی آماده شده بودیم. نفراتی مثل احسان علوان زاده، آدام همتی و….. که با تجربه کم در تیم حضور داشتند اما احساس غرور دارم که با آن شرایط یک گام پا پس نگذاشتیم و واقعا حیف شد که جام به ما نرسید.

- در حال حاضر چه هدفی را با تیم ملی عمان پیش روی خود دارید؟

بدون شک راه یابی به جام جهانی اصلی ترین هدفی است که ما در جستجوی آن هستیم. در این میان حریفان سر سختی را در برابر خود می بینیم اما در نهایت می خواهیم این اتفاق را برای عمان رقم بزنیم و با یاری اعضای تیم به جام جهانی قطر برویم.

- برانکو ایوانکوویچ به بازگشت به فوتبال ایران هم فکر می نماید؟

بله. چرا که نه. من مربی حرفه ای هستم اگر شرایط ایجاد شود و پیشنهادی برسد با غرور بار دیگر این تجربه خوب را تکرارخواهم کرد. البته در شرایطی که در ایران منع ورود بازیکن خارجی رقم خورده در صورتی که پیشنهادی برسد باید این موضوع هم رفع شده باشد تا بخواهم دوباره در فوتبال ایران حضور پیدا کنم.

- در ماه ها و روزهای قبل اتفاقات تلخی را پشت سر گذاشتید. یکی از این اتفاقات، فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان بود!

این اتفاقات واقعا مرا ناراحت کرد. اول از فوت مهرداد و علی بگویم که واقعا اتفاق تلخی بود. هر دو آنها شاگرد من بودند و خدمات زیادی را برای فوتبال ایران و پرسپولیس داشتند. به خصوص میناوند که آشنایی من با او به زمان حضورش در فوتبال اتریش بر می شود. مهرداد در سال های اخیر و پس از فوتبالش هم همیشه در کنار پرسپولیس بود و اتفاقات این تیم برای او مهم بود و آن را پیگیری می کرد. واقعا تلخ است که دیگر او و انصاریان را نداریم.

- و فوت زلاتکو کرانچار که تلخی دیگری برایتان بود!

واقعا همین طور است. من از اتفاقی که برای او رخ داد خیلی ناراحت شدم. او یکی از بهترین دوستانم بود و یک انسان جنتلمن. خبر فوت او شوک بدی برای من بود که باور آن برایم سخت است و غیرقابل هضم.

- از این اتفاقات تلخ بگذریم کمی در خصوص سال نو ایرانی ها برایمان صحبت کنید!

ایرانی ها عید و نوروز جالبی دارند که من در سال هایی که در ایران بودم با خیلی از رسوم عیدتان آشنا شدم و از آن واقعا لذت می بردم. از رسم چهارشنبه سوری گرفته تا چیدن سفره هفت سین که حتی در هتل ها و فرودگاه ها و مراکز خرید ایران در آستانه سال نو مهیا بود. اتفاق جالب دیگر در سال نوی ایرانی رابطه خوب مردم و دید و بازدیدها و سفرهای شان بود که واقعا جذاب بود که من به عنوان یک خارجی از این رابطه فوق العاده لذت می بردم. من با هفت سین آشنا هستم و در این بین ماهی قرمزش را بیشتر دوست دارم چون نشانه بخت آوری و شانس آوری است.

- آرزوی برانکو ایوانکوویچ برای ایرانی ها در بهار 1400 چیست ؟

بزرگترین آرزویم برای نه تنها مردم ایران بلکه برای همه مردم جهان این است که کل جهان ویروس کرونا را پشت سر بگذارد و مردم بدون ترس و استرس بتوانند به زندگی عادی شان برگردند. برای پرسپولیس و طرفداران واقعا فوق العاده اش هم آرزوی موفقیت دارم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1665

به "چراغ سبز برانکو برای بازگشت به فوتبال ایران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز برانکو برای بازگشت به فوتبال ایران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید