تاکید پوتین بر ادامه یاری های همه جانبه مسکو به بلاروس

به گزارش آناسی، رئیس جمهور روسیه تاکید نمود که مسکو یاری های همه جانبه خود به بلاروس را ادامه خواهد داد.

تاکید پوتین بر ادامه یاری های همه جانبه مسکو به بلاروس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تاکید نمود که مسکو یاری های همه جانبه خود به بلاروس را ادامه خواهد داد.

پوتین در هشتمین مجمع نواحی روسیه که به صورت مجازی برگزار گردید گفت: ما یاری های همه جانبه به ملت برادر بلاروس در شرایط سیاسی فعلی را ادامه خواهیم داد. بلاروس نه تنها یک همسایه خوب بلکه در درجه اول و مهم تر از همه متحد نزدیک ماست.

پوتین در بخش دیگری از سخنانش گفت: روسیه یاری های خود به بلاروس برای مقاومت در برابر تحریم های اخیر اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.

الکساندر لوکاشنکو هم در سخنرانی خود در این مجمع گفت روسیه و بلاروس در برابر تهاجم علیه کشور های ما مقاومت خواهند کرد. او اضافه نمود: ما از این فرصت برای تحکیم همکاری های مالی و استقلال کامل کشورهایمان و نه فقط از نظر مالی بهره برداری خواهیم کرد.

روسیه هم به دلایل گوناگون از جمله الحاق ناحیه کریمه به قلمرو آن کشور در سال 2014 از سوی غرب تحریم اقصادی شده است.

آمریکا، اتحادیه اروپا و چندین کشور غربی دیگر به علت سرکوب معترضان و رسانه ها پس از اعتراضات سال گذشته تعداد زیادی از مقامات ارشد بلاروس از جمله الکساندر لوکاشنکو و اعضای خانواده اش و چندین نهاد وشبکه مالی وابسته به حکومت را تحریم نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1847

به "تاکید پوتین بر ادامه یاری های همه جانبه مسکو به بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پوتین بر ادامه یاری های همه جانبه مسکو به بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید