تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یک سال، رئیس هم با نجیب رفت!

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران، برگزاری جلسه مشترک مارک ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی فوتبال ایران با فرهاد مجیدی، سیروس پورموسوی و حسین عبدی سرمربیان پایه فوتبال کشورمان در تیرماه 98 این امید را ایجاد نموده بود که فوتبال ایران قرار است به یک ثبات قابل توجه دست یابد و با هماهنگی سرمربیان، در یک جهت معین گام بردارد.

تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یک سال، رئیس هم با نجیب رفت!

فدراسیون فوتبال با برگزاری این جلسه وانمود کرد که مسائل دوران کارلوس کی روش و چالش هایی که گاه و بی گاه با تیم های پایه داشت، تمام شده است اما دیری نگذشت که رؤیای فدراسیون نقش بر آب شد.

از آن جلسه مشترک، فقط حسین عبدی سرمربی تیم نوجوانان در سمت خود باقی مانده است و سرنوشت متفاوتی برای سه سرمربی دیگر رقم خورد.

حمید استیلی، فرهاد مجیدی و سیروس پورموسوی در نشست هم اندیشی مربیان ملی با مارک ویلموتس

راهنمایی تیم امید آن روزها با فرهاد مجیدی بود. مجیدی خرداد 98 سرمربی امیدها شد اما در پی اختلافاتی که بین او و کمیته فنی ایجاد شد، از راهنمایی این تیم استعفا کرد.

مجیدی به صراحت بیان کرد که کمیته فنی قصد دخالت در برنامه های فنی اش را داشته که این مسئله با واکنش تند اکبر محمدی عضو کمیته فنی روبرو شد.

محمدی، مجیدی را متهم کرد که قصد داشته برادرش را به کادر فنی اضافه کند. بعد از مجیدی، استیلی سرمربی تیم امید شد که او هم بعد از ناکامی در مسابقات انتخابی المپیک، از این سمت کنار رفت.

مارک ویلموتس که خودش اردیبهشت 98 سرمربی تیم ملی شده و قرار بود مربی نجیب فوتبال ایران باشد، حتی برف زمستان کشورمان را ندید و بعد از فسخ قراردادش در پی باخت به تیم های بحرین و عراق، کار ایران را با شکایت به فیفا کشاند.

حضور ویلموتس در تمرین تیم فوتبال جوانان در روزهای نخست کارش در ایران

اما سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران هم سرنوشت نه چندان متفاوتی با همتایان خود در تیم های ملی و امید داشت. سیروس پورموسوی دی ماه 97 راهنمایی تیم جوانان را بر عهده گرفت و به گفته خودش برای ساختن این تیم، بیش از هزار بازیکن را در سراسر ایران زیر نظر گرفت.

وی با تیم جوانان مجوز حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا را گرفت که قرار است مهرماه سال جاری در کشور ازبکستان برگزار گردد ولی در فاصله کمتر از چهار ماه تا آغاز مسابقات، با استعفای خود به فدراسیون فوتبال ایران شوک داد.

گفته می گردد دلایل استعفای پورموسوی، عدم دریافت بخشی از قراردادش و همچنین برخی از نظراتی است که کمیته فنی به وی ارائه می داده است.

کشتی فوتبال ایران قرار بود با لنگر فدراسیون نشین ها در اقیانوس بی ثباتی ها آرام بگیرد و جهت پیشرفت را حداقل در بخش تیم های ملی طی کند اما شرایط طوری رقم خورد که حتی رئیس فدراسیون فوتبال هم در میان امواج بی تدبیری ها غرق شد و فوتبال ملی را در شرایط خاصی قرار داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1170

به "تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یک سال، رئیس هم با نجیب رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر سرمربیان سه تیم ملی در یک سال، رئیس هم با نجیب رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید