جستجو برای یافتن هواپیمای مالزیایی وارد هفته دوم شد

به گزارش آناسی، خبرنگاران: یک هفته پس از مفقود شدن هواپیمای مسافربری مالزیایی عملیات گسترده جستجو همچنان ادامه دارد و محدوده جستجو از دریای چین جنوبی فراتر رفته و اقیانوس هند و دریای آندامان را نیز در برگرفته است.

جستجو برای یافتن هواپیمای مالزیایی وارد هفته دوم شد

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل آناسی به نقل از بی بی سی؛ یک هفته پس از مفقود شدن هواپیمای مسافربری مالزیایی عملیات گسترده جستجو همچنان ادامه دارد. پرواز شماره 370 هواپیمایی مالزی با 239 سرنشین یک هفته پیش در حالی که از کوالالامپور راهی پکن بود، مفقود شد. عملیات جستجو در حال حاضر بر آب های غرب شبه جزیره مالای تمرکز دارد.

اطلاعات جدید بیانگر احتمال ادامه پرواز هواپیمای مفقود شده به مدت 5 ساعت پس از قطع ارتباط با برج کنترل است. این هواپیما آخرین بار حدود دو ساعت پس از شروع پرواز و در حالی که برفراز دریای چین جنوبی قرار داشت، با برج مراقبت ارتباط برقرار نموده بود.

جستجوی آب های این منطقه برای یافتن لاشه هواپیما از بوئینگ 777 است، بی نتیجه بوده است.

این در حالی است که منابع مطلع اظهار داشتند که یک سیستم ماهواره ای متعلق به شرکت مخابراتی اینمارست به مدت 5 ساعت پس از محو شدن هواپیمای گمشده از صفحه رادار، به طور اتوماتیک از آن پیغام دریافت نموده است. دریافت پیغام های الکترونیک از این هواپیما نشان می دهد که پرواز شماره 370 حداقل به مدت 5 ساعت پس از مفقود شدن سالم و موتورهایش روشن بوده اند. به همین علت است که گروه های جستجوگر در حال آنالیز مناطقی از غرب مالزی و آب های اقیانوس هند هستند.

نیروی دریایی آمریکا یک رزم ناو و یک هواپیما را برای پیوستن به عملیات جستجو در خلیج بنگال، دریای آندامان و مناطقی از اقیانوس هند اعزام نموده است.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید تایید نموده است که گروه های جستجوی آمریکا در حال آنالیز مناطقی از این اقیانوس هستند. آقای کارنی بدون شرح بیشتر اظهار داشت این تصمیم به علت دریافت اطلاعات تازه اتخاذ شده است.

پیش تر، رسانه های آمریکا از ارتباط هواپیمای مفقود شده با ماهواره ها به مدت چند ساعت پس از گم شدن خبر داده بودند. کارشناسان می گویند این هواپیما ممکن است پس از قطع ارتباط با برج مراقبت با تغییر جهت 1600 کیلومتر پرواز نموده باشد.

دولت مالزی از نیروی دریایی هند نیز برای یافتن هواپیمای پرواز شماره 370 درخواست یاری نموده است.

چین نیز از اعزام یک کشتی نظامی به غرب مالزی خبر داده است چرا که جستجو در آب های خلیج تایلند موفقیت آمیز نبوده است. یکصد و پنجاه و سه نفر از سرنشینان این هواپیما چینی هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 430

به "جستجو برای یافتن هواپیمای مالزیایی وارد هفته دوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جستجو برای یافتن هواپیمای مالزیایی وارد هفته دوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید