دعوت از شیشه گران ایتالیایی برای همکاری مشترک با ایران

به گزارش آناسی، بهمن نامور مطلق اعلام کرد: در حاشیه سفر به ایتالیا و حضور در نمایشگاه صنایع دستی میلان از بعضی کارگاه های ساخت شیشه در جزیره مورانو که در واقع مرکز شیشه ایتالیا محسوب می گردد، بازدید کردم.

دعوت از شیشه گران ایتالیایی برای همکاری مشترک با ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، نامور مطلق اضافه کرد: با حدود 6 شرکت شیشه سازی در ایتالیا گفت وگو و درخواست کردم که با آنها کو برندینگ (همکاری دو جانبه) انجام دهیم.

او ادامه داد: از صاحب یکی از بهترین کارگاه های شیشه در مورانو دعوت کردیم که با یکی از کارخانه های بزرگ کشور ما در حوزه شیشه تعامل نمایند، یعنی محصول مشترک ایران و ایتالیا را فراوری نمایند تا بتوانیم در بازار ایران عرضه کنیم.

نامور مطلق گفت: اگر قیمت تمام شده ما در حوزه فراوری شیشه پایین بیاید، حتی می توانیم محصولات مشترکمان را در بازارهای اروپا هم عرضه کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان اینکه هنرمندان ایتالیایی با شیشه، نقاشی و کارهای حیرت آوری فراوری می نمایند، اضافه کرد: یکی از راه های توسعه صنعت چند ملیتی کردن آن است.

وی گفت: برای مثال کشور نپال با همکاری ایتالیا در حوزه طراحی و مبلمان همکاری نموده و به نتایج خوبی هم رسیده است.

نامور مطلق با بیان اینکه در بعضی از رشته های صنایع دستی مثل شیشه گری عقب هستیم، گفت: باید از ایده صنعتگران و هنرمندان کشورهای دیگر استفاده کنیم و محصول مشترکمان را در کشورهای دیگر ارائه دهیم. با این اقدام می توان هم جلوی واردات را گرفت و هم صادرات انجام داد.

وی ادامه داد: از طرفی باید بخش هایی که قوی هستیم نیز کیفی سازی گردد تا به راحتی بتوانیم صادرات داشته باشیم. در واقع تصمیم داریم یکی از کارگاه های بزرگ کشورمان در حوزه شیشه را با یک برند ایتالیایی آشنا کنیم تا بتوانند محصولات مشترک فراوری نمایند.

نامور مطلق همچنین بیان نمود: در حوزه حصیر و چرم نیز صحبت هایی با فراوری نمایندگان کشور ایتالیا شده تا بتوانیم در این حوزه نیز کارهای مشترک خوبی ارائه کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پاسخ به این پرسش که آیا معاونت صنایع دستی برای ورود تحصیل نموده های حوزه شیشه به بحث فراوری نیز برنامه ای دارد؟ شرح داد: پیش از این برنامه ای برای آموزش شاغلین برگزار شده است و می توانیم برنامه ای هم برای آموزش فارغ التحصیلان داشته باشیم اما تا حالا کسی از ما چنین درخواستی نداشته است. اگر از ما برای آموزش عملی درخواست گردد، می توانیم این کار را انجام دهیم.

نامور مطلق درباره اینکه آیا معاونت صنایع دستی توانایی راه اندازی مدرسه شیشه برای کسانی که دوست دارند در این زمینه به طور تخصصی آموزش ببینند یا دانش علمی خود را ارتقاء دهند، دارد؟ پاسخ داد: در مرحله اول تقاضای راه اندازی خانه شیشه شده است. می توانیم در خانه شیشه، کارگاه و گالری برگزار کنیم.

وی گفت: تهران مرکز شیشه ایران است به همین دلیل تصمیم داریم این خانه را در شهر تهران راه اندازی کنیم. در این زمینه با شهردار قبلی درباره در اختیار قرار دادن خانه ای برای این کار گفت و گو کردیم اما به نتیجه نرسیدیم.

نامور مطلق اضافه کرد: در حال حاضر دنبال فرصتی برای رایزنی با شهردار جدید هستیم تا بتوانیم فضایی برای این کار بگیریم زیرا اصولا متولی اقدامات این چنینی از جمله خانه هنرمندان نیز شهرداری بوده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور همچنین بیان نمود: شهرداری تاکنون بیشتر به هنرهای مدرن پرداخته است به همین دلیل به فکر راه اندازی خانه هنرهای سنتی نیز هستیم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 574

به "دعوت از شیشه گران ایتالیایی برای همکاری مشترک با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از شیشه گران ایتالیایی برای همکاری مشترک با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید