رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

به گزارش آناسی، زمانی که یک نوزاد در آغوش مادر خود است، لحظه ای بسیار زیباست هیچ مسئله ای وجود ندارد که مادر با احساسات زیبایی سرازیر شده رفتار کند، اما ممکن است او نیز عصبی باشد، به خصوص اگر نخستین بچه باشد.

رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

8 کار و رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از حالا زندگی ، علی رغم تمام توصیه های مادرعظیم، خواهر، عمه، خاله و دوستانی که مادر بودن را تجربه نموده اند و همچنین کلاس های قبل از زایمان و صدها فایل در وب سایت ها، مادر جدید ممکن است نداند که چگونه نوزاد را باید نگهداری و بغل کند، مخصوصا در اوایل به جهان آمدن.

هنگامی که کودکمان میبینیم، با تمام اطلاعاتی که ما درباره مراقبت های نوزادان جمع آوری نموده ایم اغلب نمی دانیم که چه کاری باید انجام دهیم درحالیکه مراقبت از نوزاد قوانینی دارد بسیار مهم و حیاتی برای سلامت این عضو جدید خانواده قوانینی که در این بخش به آن خواهیم پرداخت ، جالب و کاربردی است پس حتما با دقت کامل مطالعه کنید.

آنچه شما هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

1. یک نوزاد را تنها بگذارید:

اول از همه، کودک خود را به تنهایی در رختخواب، گهواره، ایستگاه استراحت و تعویض لباس کودک یا در اتاق دیگری ترک نکنید، در هیچ زمانی نباید یک نوزاد بدون مراقب و یا تنها باشد.

گریه یک نوع ارتباط است اگر کودک شما گریه کند، دلیل آن این است که او احتیاج به چیزی دارد، احتیاجی مثل تغذیه یا عوض کردن پوشک، چیزی ممکن است اذیتش کند، یا کودک شما فقط قصد دارد با مادرش باشد.

برخی ها می گویند کودک باید یاد بگیرد که چگونه مستقل باشد، آنها بعدا یاد خواهند گرفت که چگونه در زندگی مستقل شوند پس این باور برای نوزاد صدق نمی نماید.

مانند تمام پستانداران، یک نوزاد وابسته به مادرش است و توجه او را میطلبدپس از 9 ماه بودن در رحم مادر، جایی که چیزی جز صدای مادران وجود نداشت، نوزادان گریه می کردند تا کنار او باشند.

2. شیردهی برنامه ریزی شده:

حتی اگر دوره سختی به نظر باشد، اگر تصمیم به شیر دادن داشته باشید، هیچ چیزی را نمیتوانید با لحظه ای که کودک هنگام نوشیدن شیر به شما نگاه می نماید مقایسه کند.

تغذیه با شیر مادر نباید یک برنامه داشته باشد، بلکه باید بر اساس تقاضای کودک باشد، طبق فرمول شیر، نوزادان باید هر 3 ساعت غذا بخورند یک نوزاد فقط در هنگام گرسنگی یا تشنگی احتیاج به شیر مادرش دارد علاوه بر این، آن نیز تنها راه اتصال، برای پیدا کردن حس راحتی و دریافت احساس عاشقانه مادران است.

3. اجازه دهید نوزاد تنها گریه کند:

همواره یک مادرعظیم یا عمه وجود دارد که به شما اجازه می دهد کودک گریان خود را تنها در گهواره برای تمرین نگه دارید، سوال کلیدی که از خود بپرسید این است:پس از 9 ماه انتظار، آیا می خواهم کودکم را تنها رها کنم تا گریه کند؟

گریه کودک بعد از اینکه به او اهمیتی ندهید، متوقف خواهد شد زیرا او با خود این را خواهد گفت; شما به چیزی که باعث اذیت و آزار او شده، اهمیتی نمیدهید، نباید فراموش کنید که گریه یک کودک تنها شکل بیان است، زمانی که یک کودک گریه می نماید، او چیزی را به شما می گوید پس به گریه های او به خصوص در ماههای اول پاسخ دهید.

4. نوزادان را در اتاق تنها بخوابانید، نوزاد باید تنها بخوابد!

یک نوزاد مانند یک انسان بالغ نمی خوابد هر دو یا سه ساعت، کودک از خواب بیدار می گردد تا دنبال مادرش بگردد و دوباره بخوابد در این شرایط احتمالا شما نمیتوانید کودک را بخوابانید، بلکه کودک شما به طور طبیعی به خواب خواهد رفت.

به خواب رفتن به خودی خود فرآیندی است که با گذشت زمان رشد می نماید؛ اگر شما در خصوص خواب در رختخواب خود با کودکتان مطمئن نیستید، یک گهواره در نزدیکی خود نگه دارید، بنابراین شما می توانید در اسرع وقت کنارش باشید. انجام این کار نیز به شما یاری خواهد نمود که زمانهایی که باید در شب بیدار بمانید کم گردد.

5. تکان دادن شدید نوزادان:

باید این را بگوییم پس از یک شب سخت که در آن کودک شما گریه می نماید و هیچ کس نمی داند چه کاری انجام دهد یا چه اشتباهی اتفاق افتاده محتمل است او را به دلیل از دست دادن کنترل اعصاب خود تکان شدیدی بدهید. والدینی که می گویند که تا کنون وسوسه نشده اند کودک خود را تکان دهند تا گریه اش را متوقف نمایند، حتما دروغ می گویند ولی آیا این تکان شدید درست است؟

تکان دادن شدید به شما یاری می نماید تا کودکتان آرام گردد اما احتمالا فقط باعث ترس کودک و گریه بیشتر او خواهد شد علاوه بر این، شما می توانید به بدن ظریف او آسیب برسانید؛ هر چند سخت است اما در این شرایط آرزوهای عاشقانه و حس آرامش را برای او آرزو کنید و در آغوش خود به آرامی جسم کوچکش را نگه دارید.

6. به غرایز خود اعتماد نکنید:

نظرات بسیاری وجود دارد، متفاوت از آنچه کارشناسان می گویند و آنچه مادران دیگر به شما می گویند در حالی که جامعه ای از زنان و مادران دیگر ممکن است در ابتدا یاری عظیمی باشند، زمانی که قلب شما به شما می گوید که راه دیگری نیز وجود دارد، به آن اعتماد کنید یعنی درست در لحظات خاص مراقبت از نوزادتان به صدای قلبتان گوش داده و غریزه و توصیه های دیگران را رها کنید.

7. بغل نکردن آنها:

دستان ایمن یک مادر محل آرامش نوزادان است اگر کودک به طور منظم در آغوش مادران آرام نگردد آرام شدنش سخت تر و طولانی تر خواهد بود و زندگی را سخت تر خواهد نمود.

نوزادان خود نمی توانند از خود دفاع نمایند آنها احتیاج به لمس مادر دارند تا جایی که ممکن است. آنها احتیاج به مراقبت، حفاظت و دادن چیزهایی دارند که احتیاج به آنها دارند، محدود کردن تماس با نوزاد از ابتدا گیرنده های هورمونی را برای شادی تضعیف می نماید.

8. آنها را تنبیه کنید

تنبیه، یک اتفاق به کودک یاد میدهد که شخصی که از او مراقبت میکند را نزد کودک بی اعتبار کند علاوه بر این، نوزادان یاد می گیرند تا احتیاجهای خود را درون خود حفظ نمایند، انگیزه خود را از دست می دهند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و در نهایت درد و استرس را به عنوان یک عرف می پذیرند.

برای عظیم کردن نوزادان مسرور که می دانند احتیاجهای آنها برآورده شده است، باید شکیبا باشید. مطمئنا گاهی اوقات بسیار سخت است ، نباید فراموش کنید مراقبت از نوزاد یک تجارت بی نظم است! اما نوزادان احتیاج به مراقبت و صبر از جانب والدینش است.

به یاد داشته باشید:

زمانی که بیشتر افراد دوست داشتنی می توانند احساسات منفی خود را کنترل نمایند، در آینده آنها تضمین می شوند که در زمان عظیمسالیشان افرادی با محبت، همکاری پذیر و خوب خواهند شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1394

به "رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتاری که هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید