سنای آمریکا لایحه جلوگیری از تعطیلی دولت بایدن را تصویب کرد

به گزارش آناسی، مجلس سنای آمریکا پنحشنبه لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن منابع اقتصادی مورد احتیاج دولت بایدن تا اواسط فوریه تامین خواهد شد.

سنای آمریکا لایحه جلوگیری از تعطیلی دولت بایدن را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا با تصویب لایحه تامین منابع مالی مورد احتیاج دولت ایالات متحده، عملا مانع ورشکستگی و تعطیلی بخشی از فعالیت های دولت شده است.

بر اساس این گزارش، لایحه پیشنهادی، منابع مالی دولت بایدن را تا اواسط فوریه تامین خواهد نمود. بعضی از جمهوریخواهان سعی کردند تا رای گیری درباره این لایحه را به تاخیر بیندازند که کوشش آنها موفقیت آمیز نبود.

این لایحه با 69 رای موافق در برابر 28 رای مخالف به تصویب سنای آمریکا رسیده و منابع مالی مورد احتیاج دولت را تا 18 فوریه تامین خواهد نمود.

اکنون جو بایدن رئیس جمهور آمریکا فرصت کافی را دارد تا این لایحه را امضا کند. این لایحه پیش از این نیز با 221 رای موافق در برابر 212 رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود.

کنگره با یک ضرب الاجل مهم دیگر نیز روبرو است و آن سقف استقراض دولت فدرال است. دولت آمریکا به محدودیت استقراض 28.9 تریلیون دلاری نزدیک می گردد که بر اساس برآورد وزارت خزانه داری تا 15 دسامبر به این محدودیت خواهد رسید. اگر کنگره با افزایش سقف استقراض دولت موافقت نکند، بخشی از فعالیت های دولت بایدن پس از این تاریخ متوقف شده و دولت آمریکا از نظر مالی ورشکست خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 2047

به "سنای آمریکا لایحه جلوگیری از تعطیلی دولت بایدن را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا لایحه جلوگیری از تعطیلی دولت بایدن را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید