مادورو: تفاوتی میان بایدن و ترامپ وجود ندارد

به گزارش آناسی، در حالی که ونزوئلا در دوره حضور دونالد ترامپ در سمت ریاست جمهوری آمریکا، زیان های بی شمار و در بعضی موارد جبران ناپذیری را متحمل شده است، با این حال به گفته رئیس جمهوری این کشور آمریکای جنوبی، ونزوئلا تفاوتی میان ترامپ و جو بایدن، نامزد دموکرات قائل نیست.

مادورو: تفاوتی میان بایدن و ترامپ وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه آرژانتینی اینفوبائه، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا دیروز (سه شنبه) با حضور در مجلس موسسان با تاکید بر رویه یکسان سیاست خارجی واشنگتن، خواه جمهوری خواه و خواه دموکرات علیه ونزوئلا بیان کرد: دولت کاراکاس تفاوتی میان انتخاب دوباره دونالد ترامپ و پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا قائل نیست.

او همچنین گفت: صحبت از سیاست آمریکا همواره همان اعمال غیرقانونی و یکجانبه تحریم های ظالمانه است.

مادورو با عبارت هایی طعنه آمیز در حالی اساس رویکرد مغرضانه و خصمانه کاخ سفید علیه ونزوئلا را به باد انتقاد گرفت که هدف از حضور روز گذشته او در صحن مجلس موسسان، ارائه طرح و لایحه ضد تحریم دولت به منظور مقابله با اقدامات یکجانبه و تحریم های اعمال شده از سوی دولت ترامپ علیه ونزوئلا بود که این کشور را در سال های اخیر با دشواری های فراوان روبرو نموده است.

تا به امروز جزئیات این طرح اعلام نشده است.

مادورو همچنین یادآور شد در مارس 2015 (اسفند 1393) باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا پس از آنکه این کشور آمریکای جنوبی را تهدیدی غیرمعمول برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده خواند، دستور مسدود شدن دارایی های هفت تن از مقامات ونزوئلا در این کشور را صادر کرد.

رئیس دولت بولیواری در ادامه خاطر نشان کرد: محاصره مالی ونزوئلا به عنوان یک استراتژی بلندمدت جهانی، بیانگر اجماع هر دوحزب آمریکا شامل رهبران رجحان طلب آن است؛ بنابراین هیچکس با انتخابات آمریکا گول نمی خورد.

مادورو با تاکید بر اینکه رویکرد کاراکاس در مقابل رئیس جمهوری آینده آمریکا، چه ترامپ و چه بایدن، مقابله و پیروزی است، گفت: اگر بایدن یا ترامپ درصدد اصلاح رویه خود برآمده و وارد مرحله روابط احترام آمیز با ونزوئلا شوند، دولت کاراکاس با آغوش باز پذیرا خواهد بود.

مادورو در انتها گفت: ترجیح می دهم به جای دیدن مناظره به صورت زنده، اخبار آن را دنبال کنم و فینال مسابقات ان بی ای (NBA) را تماشا کنم.

دشمنی و عداوت آشکار واشنگتن با کاراکاس به اندازه ای مشهود است که دولت ترامپ از اعمال هیچ یک از سیاست های مشهور و البته منفور خود از جمله تحریم، مداخله، تحریک اختلافات، برقراری حکومت های دست نشانده و یارکشی در برابر دولت های مغضوب، علیه دولت ونزوئلا مضایقه ننموده است.

تحریم های مالی و نفتی، به رسمیت شناختن خوان گوایدو رهبر مخالفان به عنوان رئیس جمهوری این کشور، سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به کشور های همسایه ونزوئلا و ایجاد لابی ضد ونزوئلا با سران کشور هایی همچون برزیل و کلمبیا، کوشش برای مداخله در انتخابات پارلمانی پیش رو در این کشور نمونه هایی شاخص از سیاست های خصمانه دولت ترامپ است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1360

به "مادورو: تفاوتی میان بایدن و ترامپ وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: تفاوتی میان بایدن و ترامپ وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید