پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ منتشر شد

به گزارش آناسی، خبرنگاران : اعضای کمیته قضای مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه استیضاح رئیس جمهور آمریکا به خاطر سوء استفاده از قدرت و تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره را منتشر کردند.

پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دیوید سیسیلین، جیمی راسکین و تد لیو از جمله نمایندگانی هستند که این اسناد را منتشر کرده و اعلام کردند ترامپ باید به خاطر سو ء استفاده از قدرت استیضاح شود.

ایندیپندنت گزارش داد، در این پیش نویس آمده است: رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دفترش، با جرایم و تخلفات سنگین همراه بوده که تحریک عامدانه به خشونت علیه دولت ایالات متحده از جمله آن ها است.

همچنین در متن آن نوشته شده: اندکی پیش از جلسه مشترک [کنگره] رئیس جمهور ترامپ برای گروهی از هواداران سیاسی خود در مجاورت این محل سخنرانی کرد. [ترامپ] در آنجا بر این ادعاهای غلط که ما این انتخابات را بردیم و آن را با اختلاف بالا بردیم تأکید کرد. وی همچنین به طور عامدانه بیاناتی را اظهار کرد که مشوق اقدامات غیرقانونی متعاقب در کنگره شد.

ایلهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیش تر اعلام کرده بود که در حال فراهم آوردن مقدمات استیضاح ترامپ است. به گفته او، ترامپ باید از سمت خود برکنار شود.

از سوی دیگر تد لیو نماینده کنگره آمریکا از مایک پنس معاون ترامپ خواست تا اجرای متمم بیست وپنج قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

در حال حاضر اجرای متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا برای بیرون کردن ترامپ از کاخ سفید نیز در تلاشی جداگانه در حال پیگیری است.

چهارشنبه شب در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در جریان بود، عده ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

هنگام وقوع این حمله، جلسه مشترک کنگره لغو اما پس از ساعاتی از سر گرفته شد. در جلسه مشترک نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، بایدن با کسب 306 رأی الکترال در مقابل ترامپ با 232 رأی الکترال پیروز شد و رسماً به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار گرفت.

ترامپ نیز که پیش تر با اظهارات جنجالی و تحریک آمیز خود، آتش این خشونت ها را کرده بود، در بیانیه ای قول انتقال منظم قدرت به بایدن را داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1544

به "پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید