آغاز فعالیت آزمایشی تاکسی های خودران در چین

به گزارش آناسی، یکی از عرصه هایی که کمپانی های چینی قصد پیشگامی در آن را دارند، به فراوری و استفاده از خودروهای اتوماتیک بدون راننده بازمی شود.

آغاز فعالیت آزمایشی تاکسی های خودران در چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از کلیک، شرکت چینی اتواکس تصمیم دارد شمار زیادی تاکسی های چینی خودران و بدون راننده را در سطح چین و بعضی کشورهای دیگر دنیا به صورت بدون راننده و یا با حضور راننده آزمایش کند.

شرکت های چینی به ویژه در صنعت خودروسازی پیشرفت های زیادی را طی سال های اخیر تجربه نموده اند؛ آنها که ابتدا با کپی برداری و مونتاژ خودروهای دیگر برندهای مطرح دنیا، فعالیت خود در عرصه خودروسازی را بنیان نهادند، طی یکی دو دهه اخیر با ارائه انواع خودروهای مدرن و زیبا، رفته رفته سهم بیشتری از بازار دنیای خودرو طلب می نمایند و قصد دارند نقش شرکت های چینی را در تامین احتیاج اتومبیل دنیا به حداکثر برسانند.

گذشته از میزان احتمال تحقق چنین ایده ای، باید گفت که امروزه چین نیز به جرگه کشورهای پیشگام در صنعت خودروسازی پیوسته و به تدریج باید بعضی کمپانی های چینی را جزو خودروسازان مطرح دنیا دسته بندی کنیم، هر چند که شاید تا رسیدن به این مرحله هنوز چند سالی زمان احتیاج باشد.

یکی از عرصه هایی که کمپانی های چینی قصد پیشگامی در آن را دارند، به فراوری و استفاده از خودروهای اتوماتیک بدون راننده بازمی گردد. در این راستا شرکت چینی اتواکس (autoX) آزمایش فنی تاکسی های بدون راننده خود را شروع نموده است. در آزمایش این شرکت معادل 25 تاکسی در سطح شهر شنزن به جابجایی مسافران خواهند پرداخت. پنج دستگاه دیگر هم در سایر شهرهای دنیا آزمایش خواهند شد.

شرکت اتواکس در این آزمایش ون های ساخت کمپانی کرایسلر را به رادارهای لیزری تجهیز نموده است. گویا این تاکسی های خودران می توانند به راحتی در سطح شهر حرکت نموده و به عابران پیاده که قصد عبور از عرض خیابان را دارند، اجازه تردد می دهند. شرکت دیگری تحت عنوان ویمو (زیرمجموعه آلفابت گوگل) نیز مجوز آزمایش خودرو بدون راننده را دریافت نموده است. در این پروژه مسافران بعد از سوار شدن به خودرو، چهار رقم آخر شماره تلفن خود را می گویند تا بدین وسیله هویت آنها تایید گردد و خودرو آنها را به مقصد برساند. کمپانی علی بابا از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی دنیا جزو حامیان اتواکس محسوب می گردد. همچنین شرکت اتوکس حدود 100 تاکسی خودران را با حضور راننده نیز آزمایش خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1493

به "آغاز فعالیت آزمایشی تاکسی های خودران در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فعالیت آزمایشی تاکسی های خودران در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید