فیلم هایی که تا مدت ها ذهنتان را درگیر می نمایند

به گزارش آناسی، برخی فیلم ها این قدرت را دارند که بعد از یکبار دیدن شما را تحت تاثیر قرار دهند. در این گزارش با چند مورد از آن ها آشنا خواهید شد.

فیلم هایی که تا مدت ها ذهنتان را درگیر می نمایند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، هرکسی می تواند با به تصویر کشیدن مرگ های خشونت بار و رفتار های شوکه نماینده یک فیلم را در ذهن ها ماندگار کند، اما بعد از تماشای آن قطعا آرزوی ندیدن آن ها را می کنیم. اگر این لیست در خصوص فیلم هایی بود که با اعمال نفرت انگیز از شخصیت هایی نقرت انگیز، می توانستند احساس ناخوشایندی به شما بدهند. قطعا باید انتظار کلکسیونی از فیلم های ترسناک را می کشیدید.

اما در اینجا فیلم هایی را می بینید که برای مدتی ذهن شما را درگیر می نمایند و از این جهت ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهند، حتی باعث عصبانیت شما شوند و خواب را از شما بگیرد تا این سوال را از خود بپرسید که اگر شما در چنین شرایطی بودید چه می کردید؟ یا برایتان سوال شود که بر سر شخصیت های داستان چه اتفاق هایی خواهد افتاد. البته این موضوع که فیلمی شما را تحت تاثیر قرار دهد یک موضوع شخصی است، اما از بین موارد زیر می توانید فیلمی را پیدا کنید که شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مسافرخانه (2005)

فیلم های ترسناکی که روی شما تاثیر می گذارند، با لحظات ترسناکی که برایتان ایجاد نموده اند در ذهنتان باقی خواهند ماند. فیلم سینمایی آینه ها اثر خوبی نبود، اما حداقل از نبوغ خود استفاده کرد تا شما مجبور شوید هربار که در مقابل آینه قرار می گیرید تصویر خود را در آن چک کنید یا برای مثال بعد از دیدن فیلم روانی، رفتن به حمام برای عده زیادی ترسناک شده بود. در فیلم مسافرخانه هم چنین چیزی را شاهد هستیم که ممکن است شما را از سفر به مکان های ناشناخته منصرف کند. داستان در خصوص سه گردشگر است که تصمیم می گیرند به شهری دور افتاده بروند، اما نمی دانند که اتفاقاتی ناگوار در انتظار آن هاست.

نردبان یعقوب (1990)

تیم رابینز در این فیلم نقش سرباز سابق درجنگ ویتنام را بازی می نماید که اکنون در نیویورک در اداره پست کار می نماید. طی داستان متوجه می شویم که یکی از بچه ها او مُرده و همسرش نیز از وی جدا شده است. خاطرات تجربه های عجیب او در ویتنام گریبان گیر او شده و مشکلاتی را ایجاد نموده است. موضوع فیلم از آنجایی ممکن است مورد توجه شما قرار بگیرد که بفهمید از یک کتاب غیر داستانی و واقعی اقتباس شده است.

نمایش ترومن (1998)

این فیلم به عنوان اولین نقش جدی جیم کری شناخته می شود، اما ممکن است بخش هایی از آن، برای شما هم سوالاتی را به وجود آورده باشد. داستان این فیلم سینمایی در خصوص بچه ای است که به فرزند خواندگی گرفته می شود و تا بزرگسالی داستان زندگی او به صورت 24 ساعته برای مخاطبان شبکه تلویزیونی پخش می شود. او از این موضوع مطلع می شود و تصمیم می گیرد از محیطی که برای وی ساخته شده فرار کند.

زندانیان (2013)

زندانیان نه تنها یک اثر دلهره آور با پیچش های داستانی جذاب است، بلکه با فیلمبرداری خوبی که داشته ذهن شما را حتی پس از خاتمه فیلم هم درگیر می نماید. هیو جکمن نقش مردی را بازی می نماید که دخترش ربوده شده. جیک جلینهال هم کاراگاهی است که روی این پرونده کار می نماید، اما برای جکمن نتایج و سرعت تحقیقات او راضی نماینده نیست و به همین دلیل تصمیم می گیرد خودش برای پیدا کردن دزد دخترش دست به کار شود.

مدفون (2010)

ممکن است شما هم تماس های تلفنی عجیبی را تجربه نموده باشید که نتوانید آن را قطع کنید. شخصیت پال با بازی رایان رینولدز در فیلم سینمایی مدفون چنین شرایطی را در وضعیتی بسیار سخت تر تجربه نموده است. او در این فیلم از طریق تروریست ها گروگان گرفته می شود و وقتی به هوش می آید متوجه می شود که در یک تابوت دفن شده و وسایل اندکی برای بقا در تابوت گذاشته شده است. دیدن این فیلم ممکن است آزاردهنده باشد و اگر تنگناهراسی دارید بهتر است آن را نبینید.

ام (1931)

ام، با نام کامل شهری که به دنبال قاتل می شود، در خصوص قاتلی است که بچه ها را به قتل می رساند. پلیس برای دستگیری قاتل دست به کار می شود. پس از پلیس حتی خلافکاران که از پراکندگی پلیس برای دستگیری قاتل ناراحت هستند تصمیم می گیرند قاتل را دستگیر نمایند. برای راحت تر شدن کار به گدایان نیز خبر می دهند تا شانس بیشتری برای دریافت قاتل داشته باشند.

سالار مگس ها (1990)

ممکن است داستان این فیلم را شنیده باشید، گروهی از پسران مدرسه ای در یک جزیره دور افتاده به وحشی گری روی می آورند که لحظات شوکه نماینده ای را در فیلم رقم می زند. عده ای معتقدند نسخه قبلی این فیلم که در سال 1963 منتشر شد، فیلم بهتری است، اما نسخه آمریکایی این فیلم حس واقعی تر و قابل درک تری را به مخاطب منتقل می نماید.

زندگی زیباست (1997)

فیلم های زیادی مثل فهرست شیندلر و منطقه خاکستری در خصوص هولوکاست ساخته شده است که هر کدام در نوع خود منحصر به فرد هستند. فیلم سینمایی زندگی زیباست با داستانی پر امید از مردی شروع می شود که اهدافش در زندگی داشتن یک کتاب فروشی و یک زندگی آرام است. پنج سال پس از ازدواج او، ایتالیا در شرایط نامساعدی قرار می گیرد و گوئیدو به همراه پسرش به اردوگاه کار اجباری آلمان های نازی فرستاده می شوند. استفاده از شوخ طبعی در بین آثار مرتبط با جنگ جهانی دوم بسیار نادر است، اما زندگی زیباست به خوبی از پس این امر بر آمده است. چراکه شخصیت اصلی فیلم سعی می نماید ماهیت واقعی این کمپ کار اجباری را از پسر کوچکش مخفی کند و این موضوع لحظات خنده داری را ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1809

به "فیلم هایی که تا مدت ها ذهنتان را درگیر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم هایی که تا مدت ها ذهنتان را درگیر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید