لزوم ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان

به گزارش آناسی، به گزارش خبرنگاران ، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت (یوسف) با تأکید برنامه ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان، گفت: جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان نویسی دفاع مقدس اقدام نموده است.

لزوم ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان

متن این پیغام به توضیح زیر است:

رشد و پویایی یک فرهنگ و تمدن، مرهون عواملی است که بی تردید یکی از مهم ترین آنها ادبیات و به خصوص ادبیات داستانی است. ادبیات داستانی ابزاری مناسب برای انتقال تجارب است که با آن می توان به موضوعات انتزاعی عینیت بخشید و از نمادها، استعاره ها و تمثیل های فراوان آن برای تحکیم آموزه های مختلف بهره جست. ساختار و درون مایه موجود در ادبیات داستانی می تواند ادراکی عمیق را در مخاطب ایجاد کند که همراه با کششی عاطفی نسبت به تثبیت آموخته ها و از جمله آموزه های دینی، انقلابی و مذهبی مؤثر واقع گردد. از این رو نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند و آن را نادیده گرفت. به همین دلیل جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان نویسی دفاع مقدس و موضوعات مشابه اقدام و آثار برگزیده را جهت استفاده عموم جامعه عرضه می دارد.

امید است که با برنامه ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب به ویژه برای نویسندگان جوان، شاهد رشد روزافزون کمی و کیفی در حوزه ادبیات، خصوصاً داستان و داستان نویسی دفاع مقدس و مقاومت و تحقق نهضت صد برابری مدنظر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) باشیم.

اینجانب ضمن تشکر از دست اندرکاران نهمین جایزه ادبی یوسف و نیز تبریک به برگزیدگان این جشنواره، کسب توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1671

به "لزوم ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید