بیش از 30 هزار گردشگر از جشنواره سفره ایرانی در شیراز بازدید کردند

به گزارش آناسی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: بیش از 30 هزار نفر از جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری بازدید کردند.

بیش از 30 هزار گردشگر از جشنواره سفره ایرانی در شیراز بازدید کردند

به گزارش خبرنگاران از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن نژاد گفت: جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری از 25 آذر ماه افتتاح و تا 27 آذرماه در باغ ملی شیراز و با حضور استان های فارس، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید و مورد بازدید بیش از 30 هزار علاقه مند و گردشگر نهاده شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون جشنواره خوراک های سنتی فارس در باغ ملی واقع در چهار راه حافظیه شیراز در حال برگزاری است و تا 30 آذرماه همزمان با فرا رسیدن شب یلدا و برگزاری مراسم تجلیل از شرکت کنندگان به اتمام می رسد.

خوراک های سنتی استان فارس در باغ ملی شیراز معرفی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از برگزاری سومین جشنواره خوراک های سنتی این استان در شیراز اطلاع داد و گفت: یکی از اهداف این جشنواره تخصصی جذب گردشگران و آشنایی آنها با خوراک های سنتی استان در زمان های کم مسافر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با مثبت ارزیابی کردن استقبال مردم از جشنواره کشوری سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری گفت: در 2 ساله گذشته در شیراز جشنواره خوراک های سنتی فارس برگزار می شد که سال جاری مقارن با نخستین سال برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی فرهنگ گردشگری شد.

به گفته وی نشست تخصصی اندراحوالات شیخ ابواسحاق اطعمه شیرازی از برنامه جنبی این نمایشگاه است.

در این جشنواره تعداد 51 غرفه پیش بینی شده است که در آنها خوراک های سنتی اقوام و شهرستان های استان فارس معرفی و عرضه می گردد.

وی درباره اهداف برگزاری این جشنواره اضافه کرد: معرفی و شناساندن غذاهای سنتی فارس به عموم مردم به ویژه گردشگران داخلی و خارجی و نسل جوان، کوشش برای حفظ و احیای غذاهای سنتی و محلی فارس در میان مردم به عنوان بخشی از میراث معنوی ایرانی، ایجاد رونق بیشتر گردشگری، ترویج استفاده از غذاهای سنتی ایرانی در میان مردم از اهداف این جشنواره است.

نخستین دوره قانون به کارگیری سلاح در یگان حفاظت میراث فرهنگی برگزار گردید

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی فارس از برگزاری نخستین دوره تخصصی قانون به کارگیری سلاح در یگان حفاظت این اداره کل اطلاع داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سرهنگ عیدی پور گفت: به موجب ارتقاء توان علمی کارکنان یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و به منظور انجام تکالیف قانونی و وظایف ذاتی در راستای حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی فرهنگی و ایجاد انگیزه در پرسنل یگان حفاظت نخستین دوره تخصصی قانون به کارگیری سلاح در خانه جهانگردی شیراز برگزار گردید.

سرهنگ عیدی پور بیان نمود: دوره های آموزشی بعدی با عناوین آشنایی با جرائم علیه میراث فرهنگی، گشت حفاظت فیزیکی، قانون آئین دادرسی کیفری (ضابطین)، گزارش نویسی و چگونگی تشکیل پرونده قضایی و آمادگی جسمانی، دفاع شخصی و نحوه به کارگیری دفاع شخصی در چند روز آینده برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 775

به "بیش از 30 هزار گردشگر از جشنواره سفره ایرانی در شیراز بازدید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 30 هزار گردشگر از جشنواره سفره ایرانی در شیراز بازدید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید