ماجرای پیتزاهای 100 میلیون ریالی در تهران چه بود؟

به گزارش آناسی، رییس پلیس فتای پایتخت از دستگیری پیک یک رستوران که اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی مشتریان و برداشت از آن نموده بود، اطلاع داد.

ماجرای پیتزاهای 100 میلیون ریالی در تهران چه بود؟

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تبادل نظر با ایسنا اظهارکرد: از مدتی قبل شماری از شهفرایندان با مراجعه به پلیس فتای تهران عظیم اعلام کردند که مبالغی از کارت بانکیشان برداشته شده و این در حالی است که کارتشان مفقود نشده و کارت عابربانک تماما در اختیار خودشان بوده است. با کسب این اطلاعات و احتمال اینکه برداشت به شیوه اسکیمر صورت گرفته، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا قرارگرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی از مالباختگان معین شد که تمامی آنان اخیرا اقدام به سفارش غذا و دریافت آن از پیک موتوری یک رستوران نموده اند گفت: همین موضوع سرنخی برای کشف این پفراینده شده و ماموران متوجه شدند که مجرم با نصب یک دستگاه اسکیمر در دستگاه های کارتخوان با پوشش پیک موتوری رستوران اقدام به سرقت اطلاعات و کپی کارت بانکی شهفرایندان نموده است.

رییس پلیس فتای تهران عظیم با بیان اینکه متهم با کپی کردن اطلاعات کارت بانکی مشتریان مبالغی از 100 تا 50 میلیون ریال را از حساب آنان برداشت نموده بود، گفت: پایان ماموران پیروز به شناسایی این فرد شده و پس از هماهنگی با دستگاه قضایی برای دستگیری او وارد عمل شدند که با دستگیری این فرد، او ابتدا منکر جرم خود شد اما با مشاهده ادله و شواهد موجود لب به اعتراف بازنموده و به جرم خود اعتراف کرد.

گودرزی با بیان اینکه تا به امروز دستکم 20 تن از مالباختگان این فرد مورد شناسایی قرار گرفته اند، گفت: مجموع برداشت غیرمجاز این فرد از حساب شهفرایندان بیش از یک میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پفراینده برای ادامه فرایند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، گفت: راه پیشگیری از چنین اقدامی ساده است. اینکه شهفرایندان حتما شخصا رمز کارت بانکی خود را وارد نموده و از بیان آن به فروشنده پرهیز نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1675

به "ماجرای پیتزاهای 100 میلیون ریالی در تهران چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پیتزاهای 100 میلیون ریالی در تهران چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید