مدیرعامل صندوق احیا: صنایع دستی می تواند ظرفیت گردشگر پذیری ایجاد کند

به گزارش آناسی، هادی میرزایی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: در حوزه صنایع دستی به دلیل این که عموماً نمایشگاه هایی که برگزار می شد، بازتاب بین المللی زیادی نداشت، بزرگ ترین فرصتی که الان می تواند ایجاد کند، ظرفیت گردشگر پذیری است.

مدیرعامل صندوق احیا: صنایع دستی می تواند ظرفیت گردشگر پذیری ایجاد کند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات انواع ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش آناسی به نقل از ستاد خبری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی، هادی میرزایی درباره مزایای ادغام دو نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی گفت: حوزه گردشگری یکی از حوزه های مشوق و جاذب در کشور ما به حساب می آید؛ وجود فرصت های گردشگری در نقاط مختلف کشور و در سطوح بین المللی می تواند فضایی جدید را برای حوزه صنایع دستی و فرش دستباف که جدیداً جزء مأموریت های وزارتخانه تعریف شده است، تعریف کند.

او حوزه گردشگری را مهم ترین محل مبادلات ارزی کشور دانست که اثر مستقیم بر گردشگری دارد و اضافه کرد: گردشگری همچنین فرصتی برای معرفی فرهنگ و تاریخ کهن کشورمان به حساب می آید.

میرزایی گفت: در حوزه صنایع دستی به دلیل اینکه عموماً نمایشگاه هایی که برگزار می شد بازتاب بین المللی زیادی نداشت، بزرگ ترین فرصتی که می تواند ایجاد کند ظرفیت گردشگر پذیری است که اتفاق می افتد تا با آثار و صنایع دستی بخش های مختلف سرزمین کشورمان آشنا شوند.

او در ارزیابی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، این موضوع را به نظر مخاطبان و مردم ارجاع داد و گفت: ما به عنوان کسانی که بخشی از حوزه سیاست گذاری نمایشگاهی و اجرایی را در اختیار داریم، بعد از بازتابی که نمایشگاه در میزان مخاطب و تأثیر بر توسعه میزان گردشگری خواهد داشت، باید اظهارنظر کنیم اما با توجه به زحماتی که همکارانمان در شرکت مادرتخصصی ایران گردی و دنیا گردی و همچنین کوشش های آقای تیموری معاون گردشگری داشتند، مشارکت بسیار خوبی در بحث کشورهای خارجی، شرکت های گردشگری و فرش دستباف شاهد بودیم.

مدیرعامل صندوق احیا در خاتمه اعلام کرد: آثاری که در حوزه صنایع دستی در این نمایشگاه ارائه شدند، واقعاً قابل قیاس با نمایشگاه سال گذشته نیستند و مهم ترین دلیل این موضوع، تغییر مخاطبان است که امیدواریم اثرات آن را در ماه های آینده ببینیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 746

به "مدیرعامل صندوق احیا: صنایع دستی می تواند ظرفیت گردشگر پذیری ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل صندوق احیا: صنایع دستی می تواند ظرفیت گردشگر پذیری ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید