مسکن در بحرانی ترین حالت قرار گرفته است؟ ، عامل اصلی التهاب بازار مسکن چیست؟

به گزارش آناسی، وزیر راه و شهرسازی گفت: بعضی عوامل مالی باعث هجوم سرمایه ها برای حفظ ارزش سرمایه به بازار مسکن و ساختمان می گردد و در شرایط فعلی در یکی از بحرانی ترین حالات قرار داریم.

مسکن در بحرانی ترین حالت قرار گرفته است؟ ، عامل اصلی التهاب بازار مسکن چیست؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق پارک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش آناسی به نقل از خبرآنلاین، محمد اسلامی در مراسم امضای دو تفاهم نامه در راستای طرح اقدام ملی فراوری مسکن که در اتاق بازرگانی تهران برگزار گردید، گفت: باید سیاست ها را در حوزه مسکن تثبیت کرد و فراوری مسکن در کشور پایدار گردد و پایدار سازی جریان فراوری مسکن در کشور برای ما فوق العاده اهمیت داریم و به آن ایمان داریم.

وی اضافه کرد: باید در امر ساخت مسکن با اعتقاد و حرکت جهادی و پیوسته اقدام کرد تا تحولی در بخش عرضه اتفاق افتد و حرکت پایدار در بخش مسکن داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: نکته دوم که همه ما باید آن را بدانند و باور نمایند این است که شرایطی که به لحاظ مالی در حوزه مالی و در بازارهای موازی ایجاد می گردد، و عامل اصلی التهاب زایی در جامعه است آن عوامل در بخش مسکن نیز موثر است بطوری که قریب به اتفاق آن عوامل خارج از اختیار ما در وزارت راه و شهرسازی است و ما هم به عنوان یک تابع متاثر از این این متغیرهای حوزه مالی هستیم.

اسلامی بیان داشت: همیشه این التهابات در حوزه مسکن در کشور و در حوزه های مالی تجربه شده است و ما در شرایطی این چنین شاهد هجوم منابعی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساختمان هستیم که سرمایه گذاران می خواهند با ورود به این بخش سرمایه های خود را حفظ نمایند.

وی گفت: این عوامل مسکن را دچار بحران می نماید چنانچه اکنون ما در یکی از بحرانی ترین شرایط در این دوره قرار داریم.

اسلامی گفت: نکته مهم این است که در این شرایط به هیچ عنوان از جریان سازی برای فراوری مسکن غفلت نکنیم و هیجان زده نشویم و تصمیمات هیجانی نگیریم و ساخت را تسهیل کنیم تا همیشه ساخت و ساز ادامه یابد و جریان پایدار باشد.

  • شرایط مسکن در کشور بحرانی است

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: در چهار یا پنج سال گذشته کف پروانه های صادره حدود 300 هزار واحد در سال بوده و احتیاج جامعه را براساس محاسبات آماری که در قانون برنامه ششم توسعه برای ما تکلیف می گردد اعلام می نمایند که 900 هزار واحد در سال است که 200 هزار هزار واحد آن روستایی و 700 هزار واحد آن شهری است و تفاضل را در قالب طرح اقدام ملی تعریف نموده ایم که همان بحث 400 هزار واحد است که با باقی مانده 480 هزار مسکن مهر در قابل یک طرح دو سالانه قرار داده ایم و در جهت آن حرکت نموده ایم و با وجود تمام سختی و موانع و حتی کمبود منابع این حرکت رخ داد.

اسلامی با بیان اینکه اختتامیه ساخت مسکن مهر را در استان های مختلف اعلام خواهیم کرد، گفت: در استان تهران 320 مسکن مهر مشکل قضایی دارد و به غیر از آن استان تهران مسکن مهر باقی مانده ندارد. البته شهرهای جدید تهران در این آمار گنجانده نشده است.

وی اضافه کرد: در این دوره بیش از 200 هزار مسکن مهر تحویل مردم شده و 120 هزار واحد مسکونی آماده نصب انشعابات است و حدود 70 هزار واحد مسکونی نیز در حال انجام داریم که پیش بینی می گردد عملیات اجرایی آن تا آبان ماه به ثمر برسد و باقی مانده موجود مواردی است که در محاکم قضایی است و با هماهنگی با دادستانی یاری می کنیم تا پرونده ها حل و فصل گردد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با اتمام پروژه مسکن مهر قم که مشکل قضایی دارد و با برطرف مسائل مربوط امیدواریم در خاتمه سال 99 اختتامیه ساخت مسکن مهر را اعلام کنیم و به موازات آن که طرح ملی اقدام مسکن آغاغز شده است 400 هزار واحد را تامین زمین شده است و در استان های پیشتاز نیز از همین ماه افتتاح و بهره برداری واحدهای مسکونی انجام می گردد.

  • استراتژی جدید دلالان مسکن چیست؟ | جزئیات تازه از وام ودیعه مسکن
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 21 تیر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1113

به "مسکن در بحرانی ترین حالت قرار گرفته است؟ ، عامل اصلی التهاب بازار مسکن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن در بحرانی ترین حالت قرار گرفته است؟ ، عامل اصلی التهاب بازار مسکن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید