ملی پوش اسلالوم بانوان : برای قهرمانی در مسابقات آسیایی اندونزی پارو می زنم

به گزارش آناسی، ملی پوش تیم اسلالوم بانوان با اشاره به مسابقات آسیایی اندونزی در سال آینده میلادی گفت: در حال حاضر مهم ترین رویداد پیش رو، این مسابقات است که برای قهرمانی در آن خودم را آماده می کنم و امیدوارم بعد از دو مدال برنز بتوانم طلای آسیا را نیز به دست آورم.

ملی پوش اسلالوم بانوان : برای قهرمانی در مسابقات آسیایی اندونزی پارو می زنم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

رکسانا رازقیان در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: خدا را شکر وضعیت اسلالوم بانوان در ایران روز به روز بهتر از قبل می گردد. در هفتمین دوره مسابقات اسلالوم آب های خروشان آسیا در تایلند نتایج بسیار خوبی در بخش بانوان به دست آوردیم. این نتایج در حالی به دست آمد که سطح مسابقات با توجه به حضور 10 تیم برتر آسیا و نفرات بسیار خوب، بالا بود.

وی اضافه کرد: حدود 8 سالی است که در رشته قایقرانی فعال هستم و اسلالوم اولین رشتهٔ حرفه ای من است که حدود دو سال در آن به صورت جدی فعالیت می کنم. در طی مدت دو سالی که در این رشته فعال بودم دو مدال برنز آسیا را در رشته های C1 و K1 کسب کردم که در تاریخ این رشته در ایران بی سابقه است چرا که این دو مدال زمانی به دست آمد که این رشته زیاد در ایران فعال نبود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر ورزشکاران زیادی به این رشته علاقه مند شده اند و در سال های آینده نفرات بسیار خوبی خواهیم داشت. قایقرانان بسیار خوبی زیر نظر مربیان در استان و در تیم ملی زیر نظر مربی تیم ملی تمرینات خوب و با کیفیتی را می گذرانند و تکنیک خوبی دارند و نوید بخش آن است که ما در آینده می توانیم از این سرمایه گذاری ها به خوبی استفاده کنیم و به مدال برسیم.

رازقیان که دختر کتایون اشرف سرمربی تیم ملی اسلالوم ایران و دارنده پاروی طلایی در سال 2015 دنیا است در مورد تاثیری که مادرش در گرایش او به قایقرانی داشته گفت: البته که این مساله بی تأثیر نبوده، زمانی که یکی از اعضا خانواده شما در رشته ای فعال است کم کم شما نیز توجه و علاقه تان به آن سمت می رود و از طرف دیگر حمایت بیشتری از سوی خانواده می بینی. مادرم سال های زیادی در قایقرانی فعال بوده و رشته های آبی تازه ای از جمله کاناپولو، دراگون بوت و اسلالوم را در ایران فعال نموده است.

وی با اشاره به وضعیت قایقرانی در اصفهان خاطر نشان کرد: تا قبل از خشکی زاینده رود، وضعیت بسیار خوبی داشتیم. به نوعی می توان گفت یک معرفی و آموزش همگانی در سطح گسترده و بسیار نزدیک با شهروندان داشتیم. فعالیت قایقرانان در رشته های مختلف بر روی رودخانه زاینده رود به واسطه موقعیت جغرافیایی و حضور شهروندان برای تفریح در کنار رودخانه موجب می شد تا نفرات زیادی با رشته های مختلف آبی آشنا شوند و کم کم جذب این رشته ها شوند و این مساله بسیار خوب بود. در کل یک فضای بسیار خوبی ایجاد شده بود. زاینده رود همانند مادری، ورزشکاران را در خود پذیرا بود؛ ورزشکاران کاناپولو، آب های خروشان، دراگون بوت آب های آرام و.... همگی بر روی رودخانه تمرین می کردیم و صحنه های بسیار زیبایی را به وجود می آوردیم که بی نظیر بود.

وی ادامه داد: اما با وضعیتی که در سالهای اخیر برای زاینده رود ایجاد شده و خشکی های طولانی مدت بعضی رشته ها به حالت غیر فعال درآمدند و بعضی نیز با مسائل فراوان و کمبود سانس به درون استخرها رفتند، البته اسلالوم رشته ای است که نمی توان در استخر تمرین کرد و باید حتماً تمرینات در فضای باز و رودخانه باشد.

ملی پوش اصفهانی تیم اسلالوم بانوان با اشاره به اینکه تمریناتش در تهران است، اضافه کرد: به دلیل دانشجو بودن، در اصفهان به طور دائم ساکن نیستم بنابراین تمریناتم را در دریاچه آزادی و رودخانه کرج انجام می دهم البته گاهی نیز در قالب اردو به شهرکرد می رویم چرا که پایگاه بسیار خوبی در شهرکرد ایجاد شده است.

وی توضیح داد: بعد از مسابقات آسیایی استراحت کوتاهی داشتم و بعد از آن تمرینات بدنسازی خود را دوباره شرع کردم و در کنار آن پاروکشی هم داشتم. مهم ترین رویداد پیش روی ما مسابقات آسیایی اندونزی در سال 2018 است؛ البته قبل از آن در چند کاپ آسیا و دنیای نیز شرکت خواهیم کرد امیدوارم بتوانم فرصت پاروزدن در پیست های استاندارد و خوب را پیدا کنم تا با آمادگی خوب به مسابقات آسیایی بروم و کسب مدال کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 415

به "ملی پوش اسلالوم بانوان : برای قهرمانی در مسابقات آسیایی اندونزی پارو می زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش اسلالوم بانوان : برای قهرمانی در مسابقات آسیایی اندونزی پارو می زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید