نشست ملی طراحی در صنایع دستی در زنجان برگزار می گردد

به گزارش آناسی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: نشست طراحی صنعتی در صنایع دستی از حوزه استان زنجان در دور چهارم فراتر رفته و بعنوان یک نشست ملی با رویکرد طراحی و بسته بندی محصولات شهرها و روستا های جهانی برگزار می گردد.

نشست ملی طراحی در صنایع دستی در زنجان برگزار می گردد

به گزارش آناسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی استان در نشست نمونه سازی طرح های برگزیده سه دوره شست طراحی صنعتی در صنایع دستی با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: سال جاری تنها به محصولات استان زنجان بسنده نشده و در کنار چاقو، مس و ملیله و چاروق زنجان، سفال لاله جین همدان، سفال شهررضای اصفهان، نمد چهار محال، حصیربافی گیلان، منبت آباده و سنگ خراسان نیز بعنوان محصولات شهرها و روستاهای جهانی در نشست تخصصی طراحی در صنایع دستی حضور دارند.

او ادامه داد: این نشست که از اول تا سوم اسفندماه برگزار خواهد شد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سه رشته گرافیک، طراحی صنعتی و صنایع دستی در حوزه طراحی و بسته بندی صنایع دستی به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ، با تاکید بر اینکه نشست نمونه سازی به منظور عملیاتی کردن ایده ها برگزار گردیده، ادامه داد: امروز ما با آنالیز طرح های برگزیده سه دوره قبل برآن شدیم تا ایده های برتر را بتوانیم شاید با کمی تغییر به محصول بدل کنیم و مانند بیشتر نشست های اینچنینی ایده ها در حد طرح باقی نماند.

او با اشاره به اینکه طراحی در حوزه صنایع دستی محدودیت هایی دارد، اضافه کرد: مسائل حوزه طراحی اغلب به دلیل عدم آشنایی طراح با حوزه صنایع دستی است چراکه در حوزه صنایع دستی ما محدودیت هایی داریم که با اندکی جدا شدن از فرم و نقوش ماهیت اثر تغییر می نماید.

رحمتی نشست نمونه سازی را به نوعی سلیقه بخشی برای دوره های بعدی نشست دانست و ادامه داد: ما بر آن شدیم قبل از ورود به نشست طراحی در صنایع دستی که سال جاری با رویکرد ملی برگزار خواهد شد، فرصت خوبی در اختیار دانشجویان طراحی صنعتی برای تبدیل ایده هایشان به محصول برای ورود به بازار قرار دهیم.

او گفت: حفظ روش فراوری و شناسنامه اقلیمی محصول در قالب نقوش برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و خواستار ورود ایده های جدید در حوزه فراوری محصولات هستیم.

نشست نمونه سازی آثار برگزیده سه دوره نشست تخصصی طراحی صنعتی در صنایع دستی روز پنج شنبه گذشته با حضور اساتید برجسته طراحی صنعتی کشور، استادان صنعتگر استان زنجان و دانشجویان دارای ایده های برگزیده در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان برگزار گردید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 147

به "نشست ملی طراحی در صنایع دستی در زنجان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست ملی طراحی در صنایع دستی در زنجان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید