پوشک بچه اسکارلت جوهانسون و مادران پرافاده ایرانی

به گزارش آناسی، روزنامه خراسان - عطیه تقوی بجنوردی: در ویدئویی که به تازگی در شبکه های اجتماعی پربازدید شده است، خبرنگار از اسکارلت جوهانسون می پرسد: به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن، بازم حاضری پوشک کثیف بچه تو عوض کنی؟ و او پاسخ می دهد: البته، عوض کردن پوشک کثیف بچه ام، عظیم ترین لذته برام.

پوشک بچه اسکارلت جوهانسون و مادران پرافاده ایرانی

خبرنگار به همین اندازه اکتفا نمی نماید و می پرسد: تکنیکت برای این کار چیه؟ که این بازیگر زن هالیوود پاسخ می دهد: روشم هر روز فرق داره، ولی معمولا یه چیزی توی دستم می گیرم که حواس بچه رو پرت کنم، یه اسباب بازی یا یک آهنگ می ذارم که هیچ وقتم جواب نمیده! هرچند این ویدئو به تازگی در شبکه های اجتماعی رد و بدل می گردد، اما این مصاحبه مربوط به سه سال پیش است، زمانی که اولین فرزند این بازیگر، دو ساله بوده است. با این حال، این نگرش جالب به چالش های مادری ارزش دارد تا نکاتی را در همین باره مطرح کنیم.

مزایای نگرش مثبت جوهانسون به چالش های مادرانه

نکته ای که در این گفت وگوی ویدئویی بیش از هر چیزی توجه ها را به خودش جلب می نماید، نگرش مثبت این بازیگر به جنبه هایی از وظایف مادر شدن است که برای برخی از مادر ها سخت و مشقت بار است. داشتن چنین نگرشی باعث می گردد تا تحمل سختی های مادرانه، ساده تر گردد.

برای مثال، در قسمتی از این مصاحبه جوهانسون اشاره می کند که از عوض کردن پوشک فرزندش لذت می برد و آن را تبدیل به بازی نموده است! شنیدن این جملات از بازیگری که انتظار می رود بیشتر به فکر حرفه و جایگاهش باشد کمی عجیب به نظر می رسد! فارغ از دیدگاه این خانم بازیگر، نگرش شما به وظایف مادرانه چگونه است؟

جوهانسون برای فرزندآوری، آگاهانه تصمیم گرفته است

تشکیل خانواده دادن، ازدواج کردن، بچه دار شدن، مادر شدن و پذیرش نقش مادری تصمیمات شخصی هستند که همه آدم ها درباره آن فکر می نمایند و برای انتخاب این تصمیمات دلایل ویژه ای دارند. مسائل مالی و شرایط رفاهی جامعه همواره جزو عوامل مهمی بودند که این تصمیمات را تحت تاثیر قرار داده است، اما در سال های اخیر نوعی تفکر انسان گریز ایجاد شده است که نه تنها با تصمیم افراد برای فرزندآوری مخالفت می نماید بلکه تصویری منفی از مادری و سختی های آن ارائه می دهد.

هر انسانی مختار است آزادانه برای زندگی و اهدافش تصمیم گیری کند و اجازه ندهد افراد دیگر تصویر ذهنی او را تخریب نمایند. همان طور که در مقدمه مطلب آورده شد، سلبریتی مثل اسکارلت جوهانسون وقتی برای تصمیمش درباره مادر شدن با سوالات چالشی روبرو می گردد، بدون پشیمانی یا خجالت از وظایفش با شادی درباره آن ها صحبت می نماید. اگر به عنوان یک مادر برای فرزندآوری آگاهانه تصمیم گرفته باشید و این نقش را با افتخار و لذت انجام دهید، هیچ چالشی شما را ناامید و پشیمان نخواهد کرد.

نکات مثبت مادر شدن را ببینید

به عنوان یک روان شناس اگر از مادران سوال کنم: آیا حاضرید زمان بیشتری را با فرزندتان بگذرانید؟ تقریبا همه والدین می گویند: بله، قطعا! اما چطوری؟. همین جواب یعنی شما به عنوان یک مادر تجربه لذت بخشی از وقت گذرانی با فرزندتان دارید و به دنبال تجربه های بیشتر هستید.

ساعاتی که با هم بازی کردید، کتاب خواندید، خندیدید و .... نخستین گام برای این که سختی ها را به شادی تبدیل کنید و یک مادر شاد باشید این است که روی جنبه های مثبت نقش تان تمرکز کنید و برای کارهایتان ارزش قائل شوید. تا زمانی که به پوشک عوض کردن و تمیز کردن فرزندتان به عنوان یک وظیفه تحمیل شده و رنج آور نگاه کنید، قطعا رفته رفته از نقش مادری هم بیزار می شوید.

به فکر لذت بخش کردن لحظات باشید

گاهی بی دلیل به چهره فرزندتان خیره شوید و برای داشتنش به خودتان تبریک بگویید! شاید عجیب به نظر برسد، ولی بودن در لحظه و چشیدن طعم هر ثانیه از زندگی یکی از بهترین روش های ذهن آگاهی و بهبود روابط والد-فرزندی است. هنگام انجام وظایف روزمره مثل نظافت کودک، سر و کله زدن برای غذا خوردنش، حرص خوردن از کم خوابیدنش و ... کمی مکث کنید و فکر کنید در این لحظه چطور می توانم این کار روزمره و به نظر طاقت فرسا را برای هر دویمان کمی لذت بخش تر کنم؟

شاید با تبدیل کردن آن به سرگرمی، مصاحبه کردن یا صلح کردن! مدام به این فکر نباشید که فرزندتان چند لقمه می خورد، چقدر دیر می خوابد یا چرا لباسش را کثیف می نماید. به فکر وقت گذرانی هایی باشید که می تواند برای هر دوی شما لذت بخش تر بگردد و به زودی تبدیل به یک خاطره!

منبع: برترین ها
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1264

به "پوشک بچه اسکارلت جوهانسون و مادران پرافاده ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشک بچه اسکارلت جوهانسون و مادران پرافاده ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید