چاق ها برای مقابله با عفونت تنفسی این دارو را مصرف نمایند

به گزارش آناسی، در حال حاضر، میکروبیوم انسان موضوعی محبوب شده است. نتایج تحقیقات بیشتر نشان می دهد، حفظ تعادل سالم باکتری های خوب در روده برای کل بدن از اهمیت حیاتی برخوردار است.

چاق ها برای مقابله با عفونت تنفسی این دارو را مصرف نمایند

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر، پژوهشگران در لندن بیان کردند: مصرف پروبیوتیک ها نه تنها برای روده شما مفید هستند بلکه ممکن است به شما یاری نمایند تا تنفس بهتری داشته باشید.

دکتر بنیامین مولیش از کالج امپریال لندن اظهار کرد: مصرف روزانه پروبیوتیک به خصوص برای افراد دارای اضافه وزن، چاق و مسن بسیار مفید است. این بیماران هنگام استفاده منظم از پروبیوتیک ها طی یک مطالعه 6 ماهه مسائل تنفسی کمتری را تجربه کردند.

مولیش، مدرس بالینی بخش بیماری های گوارشی گفت: قرار دادن باکتری در روده و کاهش خطر ابتلا به عفونت تنفسی ایده شهودی نیست و شواهد دیگر نشان می دهد، میکروبیوم روده با سیستم های مختلف اندام های ما رابطه پیچیده ای دارد و فقط بر عملکرد روده یا کبد تاثیر ندارد بلکه بر جنبه هایی از عملکرد کل بدن تاثیرگذار است.

آیا روده شما با ریه ها ارتباط دارد؟

پژوهشگران در یک مطالعه دوسوکور کنترل شده با دارونما با تمرکز بر پروبیوتیک ها و کاهش وزن، اطلاعات سلامت روزانه 220 بیمار را آنالیز کردند.

پژوهشگران مواردی از سرفه، گلودرد یا خس خس سینه که ممکن است عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را نشان دهند، مورد آنالیز قرار دادند.

نتایج نشان داد، شرکت نمایندگانی که در طول آزمایش پروبیوتیک مصرف کردند، نسبت به افرادی که از دارونما استفاده می کردند، 27 درصد کمتر در معرض بروز مسائل تنفسی بودند. شرکت نمایندگان 45 سال به بالا و افرادی که چاق بودند بیشترین مزیت مصرف پروبیوتیک ها را تجربه کردند.

محققان خاطرنشان کردند: افرادی که با چاقی دست وپنجه نرم می نمایند در معرض خطر بیشتر ابتلا به عفونت های تنفسی قرار دارند. تا به امروز، نتایج تحقیقات فقط نشان داده اند که پروبیوتیک ها باعث تقویت سلامت تنفس بچه ها و بزرگسالان سالم می شوند.

دکتر مولیش می گوید: این یافته ها به افزایش علاقه در خصوص تحقیقات چگونگی ارتباط روده و ریه ها می افزاید و فقط روده سیگنال هایی ارسال نمی کند که بر عملکرد ریه ها تاثیر داشته باشد بلکه این ارتباط دوطرفه است. تغییر در میکروبیوم روده می تواند جنبه های زیادی از سلامتی ما را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1754

به "چاق ها برای مقابله با عفونت تنفسی این دارو را مصرف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاق ها برای مقابله با عفونت تنفسی این دارو را مصرف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید