کتاب های رایگان کتابفروشی ایتالیایی برای افراد نیازمند

به گزارش آناسی به نقل از اکتوالیته- حالا که ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن تا حدی احساس احتیاج به همبستگی جهانی را برای غلبه بر این مهمان شوم ناخوانده زنده نموده، یک کتابفروشی در شهر ناپل ایتالیا به بهترین شکل توانسته با ارائه کتاب های رایگان به افرادی که توان اقتصادی برای خرید کتاب ندارند این همبستگی را به نمایش بگذارد.

کتاب های رایگان کتابفروشی ایتالیایی برای افراد نیازمند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

در مقابل این کتابفروشی یک سبد برای کتاب های رایگان گذاشته شده که داخل سبد روی کاغذی نوشته شده: اجازه دهید آن ها که نمی توانند بخرند بردارند.

کتاب های داخل سبد شامل کتاب های کلاسیک مانند آثاری از جین آستین و نیز آثاری نزدیک به زمان ما نظیر رمان های استفن کینگ، استفانی مایر و نیز حتی کتاب های النا فرانته می گردد.

این فرایند از شروع پاندمی جهانی شروع شده؛ اما صاحب کتابفروشی گفته که هیچ دلیل برای متوقف کردن آن وجود ندارد. تا به امروز نزدیک به 200 پیغام تشکر در این سبد جادویی گذاشته شده؛ اما به نظر می رسد صاحب این کتاب فروشی به این پیغام ها بی توجه است؛ با اینحال او به یک ستاره در محله خود تبدیل شده که مروج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی است.

ماری اوری، سرکنسولگری ایالت متحدی در ناپولی با حضور در این کتابفروشی و تحسین این اقدام گفت روزهایی که می گذرد از لحاظ مالی بسیار سخت و بحرانی هستند و هر حرکتی برای نشان دادن بخشیدن و همبستگی ضروری و حیاتی است که قرار دادن حتی یک کتاب در سبد برای افراد نیازمند نیز می تواند شامل آن گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 1155

به "کتاب های رایگان کتابفروشی ایتالیایی برای افراد نیازمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب های رایگان کتابفروشی ایتالیایی برای افراد نیازمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید