کره شمالی خطاب به اروپا: آزمایش موشکی ما ربطی به شما ندارد

به گزارش آناسی، ایرنا نوشت: خبرگزاری رسمی کره شمالی روز آدینه گزارش داد که کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه باید به جای انتقاد از آزمایش های موشکی پیونگ یانگ به موضوعات داخلی خود بپردازند.

کره شمالی خطاب به اروپا: آزمایش موشکی ما ربطی به شما ندارد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

کیم سان گیونگ مشاور انجمن کره شمالی-اروپا در بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده اقدامات اخیر سه کشور اروپایی در خصوص دخالت در آزمایش های موشکی را مورد سرزنش قرار داد.

به دنبال آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی، نمایندگان سه کشور اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) در سازمان ملل اقدامات پیونگ یانگ را تحریک آمیز و ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل دانستند.

گیونگ در ادامه بیانیه با رد ادعای نمایندگان کشورهای اروپایی گفت: کشورش هرگز چنین محدودیت هایی را که بر آن اعمال شده، تصدیق ننموده است.

مشاور انجمن کره شمالی-اروپا همچنین هشدار داد که هیچ اشتباهی بزرگتر از آن نخواهد بود اگر آنها فکر نمایند که ما برای تضمین صلح، مجبور به ترک حقوق پدافندی خود خواهیم بود.

وی اضافه نمود: کره شمالی خواستار توسعه روابط با کشورهای اروپایی با شرایط خوب است و این توسعه روابط مستلزم احترام متقابل به حاکمیت یکدیگر است.

گیونگ با انتقاد از نوع نگاه سه کشور اروپایی گفت: آنان باید شیوه تفکر متعصبانه و سفت وسخت خود را کنار بگذارند و به کاهش تنش ها و تضمین صلح در شبه جزیره کره یاری نمایند و اگر توانایی چنین کاری را ندارند، بهتر است سکوت پیشه نمایند و به جای آن به فکر امور آشفته خود باشند.

ارتش کره جنوبی اول شهریور ماه گفت که کره شمالی دو موشک کوتاه برد را از سواحل شرقی خود به سمت دریای ژاپن پرتاب نموده است.

دولت ژاپن گفته است پرتاب این موشک ها نقض آشکار قطعنامه های سازمان ملل متحد است و نباید نادیده گرفته شوند. این موشک ها در آب های ژاپن فرود نیامده اند.

موشک های پرتاب شده هفتمین دور آزمایش های موشکی کره شمالی در یک ماه اخیر بود.

پرتاب دو موشک جدید یک روز پس از اظهارات تند و تیز وزیر امور خارجه کره شمالی در باره مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا صورت گرفت.

64231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anasi.ir شناسه مطلب: 330

به "کره شمالی خطاب به اروپا: آزمایش موشکی ما ربطی به شما ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی خطاب به اروپا: آزمایش موشکی ما ربطی به شما ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید